Povijesti Podcasti

Uvjerenje MSO -521 - Povijest

Uvjerenje MSO -521 - Povijest


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uvjerenje

Ja

(MSO-521: dp. 960; 1 190 '; b. 36'; dr. 12 '; s. 15 k .; kpl. 83; a. I 40 mm; kl. Sposobnost)

Prvo uvjerenje (MSO-521) položili su 28. siječnja 1957. godine u zaljevu Sturgeon, Wis., Peterson Builders, Inc .; pokrenut
31. kolovoza 1957 .; pod pokroviteljstvom gospođe Vernon W. Thomson; i naručen u Bostonu, Mass., 21. studenoga 1958., poručnik Comdr. Frank L. Crump, Jr., zapovijeda.

Novi, nemagnetni, oceanski minolovac bio je dodijeljen Mine Force -u, Atlantskoj floti, kao član Mine Mine Division (MinDiv) 45, s Charlestonom, SC, njezinom matičnom lukom. Dok je sudjelovala u brojnim vježbama čišćenja mina, do sljedećeg je ljeta posjetila luke duž istočne obale, u Meksičkom zaljevu i na Karibima.

Dana 1. srpnja 1959., Uvjerenje je preneseno na MinDiv 81; a njezina matična luka promijenjena je u Panama City, Fla. Njezina primarna misija tada je promijenjena u službu kao testna platforma za tamošnji Laboratorij za obranu od mina. Djelovala je na području grada Paname do 9. veljače 1962., kada je otplovila prema Sredozemlju i posjetila luke na Siciliji, u Grčkoj, na Kreti, u Italiji, Španjolskoj i Francuskoj. Izvršila je nekoliko operacija čišćenja mina prije nego što je krenula 6. kolovoza kako bi se vratila u Panama City. Po dolasku kući 24. kolovoza, minolovac je nastavio s rasporedom lokalnih operacija.

Krajem 1963. godine, brod je promijenio ovu rutinu raspoređivanjem na Karibe. Dok je bila u Zapadnoj Indiji, sudjelovala je u amfibijskim vježbama desanta kod Viequesa u Portoriku. Vratila se u Panama City u veljači 1964. godine i nastavila službu u Laboratoriju za obranu od mina. U svibnju je krenula na plovidbu preko Key West -a, Florida, u Charleston, S.C., na popravke u drydock. U lipnju se vratila u Panama City.

Nakon tri mjeseca usluge i kratke dostupnosti natječaja, Assurance je 1. listopada s MinDivom 81 otplovio na turneju po Sredozemlju. Sudjelovala je u operaciji "Steel Pike II", zatim je poslana u Malagu, Španjolska, prije nego što se preselila u Napulj, Italija. Minolovac se s Operativnom grupom 61 upustio u operacije u zaljevu Aranci na Sardiniji. Nakon zaustavljanja u Toulonu u Francuskoj i Santa Manzi na Korzici, Assurance je nastavio put talijanskog San Rema za božićne blagdane.

Tijekom prva dva mjeseca 1965. minolovac je sudjelovao u raznim vježbama NATO -a. Po povratku u Panama City u ožujku, nastavila je s radom u Laboratoriju za obranu od mina prije nego što je u srpnju ušla u pomorsko brodogradilište Charleston na remont. U rujnu se nakratko vratila u Panama City, a zatim je početkom listopada otplovila u Port Arthur u Teksasu. Brod je 21. listopada nastavio s dužnostima u Panama Cityju.

Uvjeravanje je započelo 1966. s ponudom dostupnom uz Pandemus (ARL-18). Dana 7. ožujka otplovila je na osvježavajuću obuku u zaljev Guantanamo na Kubi i posjetila zaljev Montego na Jamajci, prije nego što se 6. travnja vratila u Panama City. Sljedećih mjesec i pol dana proveli su u pripremama za razmještanje u inozemstvo. Dana 12. lipnja, Assurance je započeo s radom i pridružio se drugim jedinicama MinDiv 81 u španjolskoj Valenciji, 2. srpnja. Prebacila se u La Speziu, Ital y, 16. i sudjelovala u vježbi s plovnim čamcem talijanske mornarice. Dana 8. kolovoza sudjelovala je na "Phiblex 1-66 održanom južno od Porto Scuda, Sardinija. 18. brod je krenuo prema Malti. Na putu je preusmjerena da izvrši posebnu nadzornu misiju kraj obale Tunisa. Nakon što je završila s ovim zadatkom, Assurance je 25. kolovoza stigao u Valettu na Malti. Posjetila je i Pirej u Grčkoj; Napulj u Italiji; i Rota u Španjolskoj prije nego što je 21. rujna otplovila u Sjedinjene Države. Plovilo je ostatak godine provelo u ostaviti i održavati status u gradu Panama City.

Uvjerenje je 11. siječnja 1967. otplovilo u Charleston, S.C. na privremeni remont, a 11. ožujka se vratilo u svoju matičnu luku kako bi započelo obuku tipa. Vratila se 5. srpnja natrag u Charleston kako bi pružila usluge mornaričkoj školi borbe protiv mina, a zatim je nakratko posjetila Panama City prije nego što se vratila u Charleston na remont. Ovo je dvorište završilo 15. prosinca, omogućivši minolovcu da se 19. vrati na Floridu.

U prva tri mjeseca 1968. brod je prošao osvježavajuću obuku. Vratila se u Panama City u travnju i radila s Laboratorijem za obranu od mina. U listopadu je osiguranje boravilo u Pensacoli u Floridi radi ograničene dostupnosti prije završetka godine u luci u gradu Panama City.

Minolovac je krenuo na Mediteran 11. siječnja 1969., a nakon zaustavljanja na Bermudima i Azorskim otocima stigao je na Gibraltar 4. veljače. Posjeti valetti na Malti i grčkoj Ateni prethodili su sudjelovanju minolovca u amfibijskoj vježbi u blizini grčkog Nampliona. Uvjerenje je zatim izvršilo nadzorne operacije južno od Krete i posjetilo La Speziu u ožujku. Kombinirane amfibijske operacije NATO -a okupirale su travanj. Brod je napustio Rotu u Španjolskoj 26. svibnja kako bi otplovio natrag u Sjedinjene Države. Nakon dolaska u Panama City 16. lipnja, sljedeća je četiri mjeseca provela u lokalnom okruženju

operacije i 13. studenoga 1969. započeo je remont u Charlestonu koji je trajao do početka travnja 1970. Između travnja i rujna 1970., Assurance je proveo obuku za osvježavanje i tip na istočnoj obali. Krajem rujna stigla je u Charleston kako bi započela s pripremama za deaktiviranje. Međutim, nakon 10 tjedana u Charlestonu, minolovac je saznao da je redoslijed njezinog razgradnje poništen. Sredinom prosinca 1970. njezin je zadatak u matičnoj luci promijenjen iz Panama Cityja u Floridi u Charleston.

Nova 1971. godina otkrila je da je Assurance uključen u proces reaktivacije. Dana 1. travnja postala je član Minske divizije 21, Mine Flotilla 2. Dana 26. travnja minolovac je krenuo na osvježavajuću obuku; ali, istog dana, pretrpjela je veliku nesreću u motoru i bila je prisiljena vratiti se u luku na popravak koji je trajao tri mjeseca. Brod je ponovno krenuo 2. kolovoza, uspješno je završio sve faze svoje obuke do 5. listopada i ponovno se pridružio Atlantskoj floti. Assurance je sudjelovao na MINEX 1-71 od 15. do 22. listopada, a zatim je otplovio u Mayport, Florida, na privremeno suho pristajanje. Minolovac se vratio u Charleston 19. studenog i ubrzo nakon toga sudjelovao u operaciji protumjera zračnih mina. 14. prosinca vratila se u Charleston na odmor i razdoblje održavanja.

Assurance je većinu 1972. proveo djelujući na području Charlestona. Pružala je usluge Centru za obuku ratnih mina Flote u Charlestonu i provodila vježbe čišćenja mina prije plovidbe u Cape Kennedy, Florida, kako bi podržala lansiranje svemirske snimke Apollo XVII. Brod se vratio u Charleston 8. prosinca i završio godinu održavanja.

Uvjerenje je preimenovano u AG-521 1. ožujka 1973. 23. dana otplovila je na otok Fort George, Florida, na remont od strane Atlantic Drydock Corp. Tijekom tog rada uklonjena joj je oprema za čišćenje mina. Osiguranje se vratilo u Charleston 1. lipnja kako bi započelo s ograničenom dostupnošću. Krenula je 8. listopada, krenula je na Norfolk i na osvježenje. Od 19. do 27. studenog, Assurance je bio na testovima u Port Evergladesu u Floridi. Brod je godinu zaključio u luci u Charlestonu.

Dana 7. siječnja 1974. u Nassauu je započelo osiguranje za New Providence. Brod je ostao na Bahamima do kraja siječnja kada se vratila u matičnu luku. Razdoblje od 25. veljače do 5. svibnja provedeno je u ograničenoj dostupnosti u Charlestonu. Potom su vježbe flote i krstarenje za obuku gornjaka zauzeli Assurance sve do 16. srpnja, kada je brod započeo prekooceansku plovidbu kako bi se pridružio 6. floti na Sredozemlju. Nakon kratkih zaustavljanja na Bermudima i Ponta Delgadi, minolovac je stigao u Rotu 8. kolovoza. Sljedeća tri i pol mjeseca sudjelovala je u brojnim vježbama i posjetila Palmu na Mallorci; Napulj i Brindisi, Italija; i Barcelona, ​​Španjolska. 3. prosinca promijenila je kurs i vratila se u Charleston. Tamo je stigla 20. prosinca.

Prva četiri i pol mjeseca 1975. godine brod je djelovao na Karibima. Dana 10. svibnja vratila se u Charleston i pripremila za remont. Dana 16. lipnja ušla je u brodogradilište Detyen, Wando, S.C. Njezin je remont završen 11. studenog; i 3. prosinca započelo je osiguranje za zaljev Guantanamo na Kubi i osvježavanje. Vratila se u Charleston 23. prosinca na godišnji odmor i održavanje.

Minolovac je započeo s održavanjem u Charlestonu 1976., a djelovao je u Jacksonvilleu, Florida, od 13. do 26. ožujka. Od 15. travnja do 14. lipnja vodila je posebne operacije u zapadnom Atlantiku, a nakon kratkog posjeta Halifaxu u Novoj Škotskoj vratila se u Charleston. 26. srpnja, Assurance je započeo s dvotjednim operacijama na području rtova Virginia, nakon čega je uslijedio tjedan dana popravka njezinih motora u Little Creeku. Dana 20. kolovoza, Assurance je stigao natrag u Charleston i tamo ostao sve vrijeme

Dana 10. siječnja 1977. godine brod je ušao u suhi pristanište u Mayportu u Floridi. Očistila je blokove kobilice 7. ožujka i sudjelovala je u operaciji "Cleansweep" od 11. do 20. sata. Kratko se vratila
u Charleston prije raspoređivanja 1. travnja za posebne operacije na Karibima i zapadnom Atlantiku. Po povratku u Charleston 24. lipnja, minolovac je započeo preaktivaciju
postupke. Osiguranje je ukinuto u Charlestonu 30. rujna 1977., a njezino je ime istodobno izbrisano s popisa mornarice. U prosincu 1979. godine bivši rudnik
stroj za metenje prodan je Ampolu na otpad.


Uvjerenje MSO -521 - Povijest

Poruka našim korisnicima Assurance Wireless:
Assurance Wireless sada je dio T-Mobilea i mi smo tako uzbuđeni što vam donosimo novo iskustvo T-Mobile mreže. Brzo ćete učitavati i preuzimati. Snažan 4G LTE signal. Osim toga, mreža T-Mobile pokriva 99% Amerikanaca.

Trenutno naša web trgovina ima vrlo ograničene mogućnosti telefona jer želimo biti sigurni da prodajemo samo uređaje koji rade na
T-mobilna mreža.

Za naručivanje telefona kontaktirajte Assurance Wireless službu za korisnike na broj 888-321-5880. Da biste provjerili status postojeće narudžbe, kliknite ovdje

Ostanite uz nas i hvala vam na strpljenju!

Kontakt

Assurance Wireless
Servisna pitanja:
1-888-321-5880

Podrška za naručivanje telefona:
1-407-856-2666 *

Lifeline Service

Pravna

Assurance Wireless je program za pomoć pri spašavanju koji podržava savezni Fond za univerzalne usluge. Ponuda je ograničena na podobne korisnike s prebivalištem u odabranim zemljopisnim područjima i nije prenosiva, a samo je jedna bežična ili žičana usluga Lifeline dostupna po kućanstvu. Bežična usluga Assurance nije dostupna u svim državama/područjima i može se razlikovati ovisno o državi. Pokrivenost nije dostupna svugdje. Za detaljnu kartu pogledajte kartu pokrivenosti na ovoj web stranici i provjerite je li usluga dostupna u vašem području. Primjenjuju se pravila o zabranjenoj uporabi mreže i druga ograničenja. © 2020 Assurance Wireless USA, L.P. Sva prava pridržana. Android je zaštitni znak tvrtke Google LLC. Sve ostale oznake su vlasništvo njihovih vlasnika.

Assurance Wireless pruža podršku prvenstveno na engleskom jeziku i zadržava pravo pružanja engleskih dokumenata. Španjolski dokumenti dostupni su samo radi praktičnosti.


Što je osiguranje kvalitete?

Osiguranje kvalitete obuhvaća procese i postupke koji sustavno prate različite aspekte usluge ili objekta. Revizijama i drugim oblicima ocjenjivanja nastojanja osiguranja kvalitete otkrivaju i ispravljaju probleme ili odstupanja koja izlaze izvan utvrđenih standarda ili zahtjeva.

Drugim riječima, osiguranje kvalitete osigurava visoku razinu kvalitete tijekom razvoja proizvoda ili usluga.

Poduzeće može izgraditi pozitivnu reputaciju pouzdanosti ako osigurava dosljednu razinu kvalitete svojih proizvoda ili usluga. To jača povjerenje potrošača u poduzeće i pomaže mu da se natječe s drugima na istom tržištu.

Izraz "osiguranje kvalitete" ponekad se koristi naizmjenično s "kontrolom kvalitete", što je još jedan aspekt procesa upravljanja. Međutim, kontrola kvalitete odnosi se na stvarno ispunjenje svih postavljenih zahtjeva kvalitete. Osiguranje kvalitete provjerava metode kontrole kvalitete kako bi se osiguralo da rade kako je planirano.

Većina poduzeća koristi neki oblik osiguranja kvalitete u proizvodnji, od proizvođača robe široke potrošnje do tvrtki za razvoj softvera. Neke tvrtke mogu čak i osnovati odjel za osiguranje kvalitete sa zaposlenicima koji se usredotočuju isključivo na osiguranje kvalitete.


Zaklada Equitable

Zaklada Equitable upravlja našom tvrtkom & rsquos filantropskim i volonterskim aktivnostima. Kroz filantropiju, volontiranje i održivost koristimo naše resurse i vještinu rizika kako bismo izgradili snažnije društvo za svoje klijente i zaposlenike. Naš program s potpisom pomaže učenicima i roditeljima u sljedećem koraku prema fakultetu, a nastavnici u sljedećem koraku prema uspjehu.

Redakcija

Vaš izvor za vijesti i informacije o ravnopravnosti, priopćenja za javnost i drugo.

Ocjene financijske snage

Pogledajte kako neovisne rejting tvrtke gledaju na našu financijsku snagu.

Equitable Holdings

Podružnica smo Equitable Holdings, Inc.


Třída Sposobnost

Celkem byly loděnicí Peterson Shipbuilders ve Sturgeon Bay postaveny tři jednotky této třídy. Do služby byly přijaty roku 1958.

Jednotky třídy Sposobnost: [1]

Jméno Spuštěna na vodu Vstup do službeby Status
USS Sposobnost (MSO-519) 1956 4. srpnja 1958 Vyřazena 1. července 1970. [2]
USS Alacrity (MSO-520) 1957 2. října 1958 Od roka 1973 pomocná loď pro zkoušky sonar (trupové číslo AG-520), vyřazena 30. září 1977. [3]
USS Uvjerenje (MSO-521) 1957 22. listopadu 1958 Od roka 1973 pomocná loď (trupové číslo AG-521), vyřazena 30. září 1977. [4]

Výzbroj tvořil jeden 40 mm kanón Bofors a dva 12,7 mm kulomety. Pohonný systém tvořily dva diesely General Motors 8V498 ili výkonu 1400 KS, pohánějící dva lodní šrouby. Nejvyšší rychlost dosahovala 15 uzlů. [1]


PODRŠKA

Assurance Emergency Lighting nezavisni je proizvođač inovativnih proizvoda za rasvjetu u nuždi koji se nalazi u Memphisu u Tennesseeju.

Isporučujemo proizvode najviše kvalitete i pružamo izvanrednu uslugu korisnicima.

Tehnička podrška najbolje u klasi

Tim Assurance tima ima preko 75 godina iskustva specijaliziranog za rasvjetu u nuždi.

Korisnička podrška

Pružajući izuzetnu uslugu

Kvaliteta i usluga naši su najveći prioriteti. Tu smo da odgovorimo na vaša pitanja i pomognemo vam u pronalaženju rješenja. Kontaktirajte nas s pitanjima o proizvodima, cijenama, podacima o naručivanju, zahtjevima za literaturu i mogućnostima novih proizvoda.

Tehnička podrška

Rješenja, zajamčeno

Assurance Emergency Lighting nastoji podržati naše klijente i učiniti ga što lakšim za poslovanje. Naši stručnjaci za proizvode dostupni su za pružanje tehničke pomoći i podršku vašim potrebama. Ako imate pitanja o instalaciji, aplikacijama, shemama ožičenja ili drugim tehničkim problemima, mi ćemo vam pomoći pronaći odgovor.

Jamstvo / RMA

Pouzdanost koja vam je potrebna

Osvjetljenje u slučaju nužde jamči da naši proizvodi neće imati greške u materijalu i izradi kako je definirano u Ograničenom jamstvu.

Pribor

Noseće komponente

Osvjetljenje za hitne slučajeve Assurance nudi razne dodatke za pohvalu našim proizvodima.


Uvjerenje MSO -521 - Povijest

Oxford (AG-159) je bio preimenovana tehnički istraživački brod (AGTR – 1) 1. travnja 1964. Otišla je 4. kolovoza na još jedno krstarenje Južnim Atlantikom, provevši istraživanja ne samo u elektromagnetskom prijemu, već i u oceanografiji i srodnim područjima. Vratila se u Norfolk 1. prosinca. Oxford je pario za Afriku 3. veljače 1965., posjećujući Las Palmas, Kanarske otoke, Lagos u Nigeriji i Durban, Južna Afrika. Poruka je stigla 26. svibnja o ponovnom dodjeljivanju broda pacifičkoj floti SAD -a s novom matičnom lukom u San Diegu u Kaliforniji. Istaknula se 16. lipnja iz zaljeva Subic na Filipinskim otocima radi jednomjesečnog raspoređivanja u Južnokinesko more i tako postavila obrazac za svoje operacije do 1969. godine.

Dana 30. prosinca 1944. bila je preimenovana IX-203. Ta ju je dužnost držala zaposlenom sve dok 14. prosinca 1945. nije stavljena van službe. Njezino je ime 8. siječnja 1946. brisano s popisa mornarice, a 14. ožujka 1946. predana je Pomorskoj komisiji na raspolaganje.

Bluebird je patrolirala sjevernim Atlantikom do jeseni 1944. Za to vrijeme, 1. lipnja 1944., bila je preimenovana IX-172. Dana 31. listopada 1944. stigla je u Boston, Massachusetts, i prijavila se zapovjedniku 1. pomorske oblasti, pripremajući se za ustroj.

Natječaj je bio preimenovana AGP-3 13. siječnja 1943., a počeo je djelovati pod zapovjedničkom motornom eskadrilom torpednih brodova, Pacifičke flote SAD-a. Otputovala je iz Tulagija 18. veljače 1943. na jedno od bezbrojnih putovanja koja su tijekom sljedeće godine napravljena iz te luke do Novih Hebrida ili Rendove radi zaliha za PT brodove ili kao pratnja između otočkih skupina. Nakon 12 mjeseci ove vrijedne usluge, Jamestown je 9. veljače 1944. napustio Tulagi radi dobro zarađenog i prijeko potrebnog remonta u San Pedru u Kaliforniji.

Uvjerenje je bilo preimenovana AG-521 1. ožujka 1973. 23. dana otplovila je na otok Fort George, Florida, na remont od strane Atlantic Drydock Corp. Tijekom tog rada uklonjena joj je oprema za čišćenje mina. Osiguranje se vratilo u Charleston 1. lipnja kako bi započelo s ograničenom dostupnošću. Krenula je 8. listopada, krenula je za Norfolk u Virginiji i na osvježavajuću obuku. Od 19. do 27. studenog, Assurance je bio na testovima u Port Evergladesu na Floridi. Brod je godinu zaključio u luci u Charlestonu.

Dana 17. veljače 1947. dobila je ime Albatross i preimenovana kao AMS-1 18. kolovoza 1947. bila je preimenovana EAMS-1, a 7. veljače 1955. eksperimentalnom obalnom minolovcu (stari), EMSC (O) -1, posljednje imenovanje uslijedilo je 19. veljače 1955. s premještanjem iz Mine Force, Atlantic, u zapovjednika 6. mornaričkog okruga (Charleston, Južna Karolina) za administrativnu i operativnu kontrolu. Tako je ostatak svoje karijere provela u Key Westu na Floridi, od svoje matične luke do Tampa, West Palm Beach i Miami, Florida Nassau, na Bahamima, u Havani, Matanzasu, Santiagu i Zaljevu Guantanamo, na Kubi Eleuthera, u Britaniji Zapadna Indija i povremeno do sjevera do Charlestona i Norfolka u Virginiji.

Preimenovano brodu za spašavanje podmornica ASR-5 12. rujna 1929., Ortolanova se misija promijenila, ali se tijekom 1930-ih njeno područje djelovanja nastavilo, uz kratke iznimke za probleme flote, a 1936. četveromjesečnu turneju po Pearl Harboru, Područje Kalifornije. Godine 1939. Ortolan je pomogao u oporavku USS Squalusa kod Portsmoutha, NH.

Tijekom opće reorganizacije 1. korpusa Armije Trans-Mississippija, nakon bitke za Prairie Grove, nova zbrajanja nekoliko pukovnija poslana su u Ratno ministarstvo Konfederacije u Richmondu, što je pretpostavljalo da su za nove pukovnije, pa su im tako dodijeljene nove brojčane oznake, pa je 28. pješaštvo iz Arkanzasa postalo preimenovana kao 36. pješačka pukovnija Arkansas.

Preimenovano oceanografski brod, WAGO-167, 8. srpnja 1968. i dodijeljen oceanografskim, meteorološkim i polarnim operacijama, započela je dužnost kao istraživački brod za podršku. Tijekom fiskalne 1970. godine prošla je prenamjenu tijekom koje su napravljene izmjene na njenom trupu i znanstvenoj opremi, a dodani su i prostori za istraživanje i skladištenje u brodogradilištu u San Diegu u Kaliforniji. Kao dio Nacionalnog projekta plutača podataka NOAA -e Acushnet je proveo tri godine u uredu za pomorska istraživanja i Oceanografskom institutu Scripps u San Diegu u Kaliforniji. Njezina primarna misija na jedanaest proširenih angažmana do lipnja 1971., rezač je pomogao u postavljanju bova. Dok je služio kao WAGO, Acushnet je 1970. pomogao u samo jednom slučaju spašavanja na medevac.

Carrier Air grupe koje su još postojale 15. studenog 1946. bile su preimenovana u skladu s novom shemom označavanja skupine zračnih prijevoznika: "A" za zračne skupine dodijeljene srednjim prijevoznicima (klasa Essex) "B" za one dodijeljene velikim prijevoznicima (klasa Midway), "L" za one dodijeljene lakim prijevoznicima (neovisnost ili klase Siapan) i "E" za one koji su dodijeljeni preostalim pratiteljima iz Drugog svjetskog rata.

Bojna je bila preimenovana 4./5. bojna Royal Northumberland Fusiliers u Hencotesu 1950. Bataljon je smanjen na kadar 1969. godine, ali je ponovno sastavljen u vježbaonici u ulici Fenkle Street u Alnwicku kao 6. (dobrovoljačka) bojna, Kraljevska pukovnija Fusiliers 1975. godine. puškaški vod koji je dio X satnije i dalje se nalazi u Hencotesu. X satnija premještena je u pukovniju Tyne-Tees 1999. godine, a u 5. bojnu, Kraljevsku pukovniju Fusiliers 2006. godine. Puškaški vod ostaje u Hencotesu, a zgrada ostaje aktivni pričuvni centar vojske. Zgrada je danas poznata kao vojarna Dare Wilson, po general bojniku Dareu Wilsonu koji je bio angažiran u Royal Northumberland Fusiliers i zapovijedao 22 pukovnije specijalnih zračnih službi početkom 1960 -ih.

U rujnu 1918. Trenchardove snage neizravno su podržale američku zračnu službu tijekom bitke za Saint-Mihiel, napadajući njemačka uzletišta u tom sektoru fronte, zajedno sa skladištima za opskrbu i željezničkim prugama. Trenchardova bliska suradnja s Amerikancima i Francuzima formalizirana je kad je on zapovijedao preimenovana međusavezničko Nezavisno zrakoplovstvo krajem listopada 1918. i stavljeno izravno pod zapovijed Focha. Kad je u studenome 1918. došlo do primirja, Trenchard je zatražio dopuštenje od Focha da svoje eskadrile vrati britanskom zapovjedništvu, što je odobreno. Trencharda je na mjestu zapovjednika Nezavisnih zračnih snaga naslijedio njegov zamjenik brigadni general Courtney. Trenchard je napustio Francusku sredinom studenog 1918. i vratio se u Englesku na godišnji odmor.

HSC-9 osnovan je kao helikopterska protivpodmornička eskadrila tri (HS-3) 18. lipnja 1952. u pomorskom zračnom objektu Elizabeth City, Sjeverna Karolina. Tridents su započeli operacije letenjem helikopterom Piasecki HUP-2S Retriever, a kasnije su prešli na Sikorsky HO4S i Sikorsky HSS-1 Seabat helikoptere. 1959. eskadrila je primila Sikorsky HSS-1N Seabat što joj je omogućilo rad noću. HS-3 je bila prva operativna eskadrila Atlantske flote koja je upravljala plinskim turbinskim pogonom HSS-2 Sea King 1961. U rujnu 1962. u skladu sa sustavom označavanja zrakoplova Tri-Service Sjedinjenih Država 1962. HSS-2 Sea King je preimenovana morski kralj SH-3A. 1967. eskadrila je primila SH-3D, i konačno SH-3H TACNAV opremljen helikopter 1979. Dodatno 1982. HS-3 je postala prva eskadrila koja se razvila sa AQS-13E Sonar Data Computer.

Deseta policijska pukovnija SS-a (SS-Polizei-pukovnija 10) prvotno je nazvana 10. policijska pukovnija (Polizei-pukovnija 10) kada je formirana 1942. godine redizajniranjem Policijske pukovnije Jug za sigurnosno ratovanje u okupiranom Sovjetskom Savezu. Bilo je preimenovana kao SS postrojba početkom 1943. godine.

Iako je obrana zapadne obale SAD-a u početku imala prioritet, u proljeće 1942. napravljeni su planovi za razmještanje 14. i drugih skupina P-38 u Veliku Britaniju. Grupa je bila preimenovana kao 14. lovačka skupina u svibnju 1942. Kopneni ešalon krenuo je 16. srpnja 1942. na prvu etapu pokreta u Englesku. Plovili su na USS West Point početkom kolovoza 1942., a u Liverpool su stigli 17. kolovoza 1942. Zračni ešalon krenuo je 1. srpnja 1942. prema Bradley Fieldu u Connecticutu. . Prvi zrakoplov napustio je zračno polje Presque Isle Army, Maine 22. srpnja 1942. 50. lovačka eskadrila ostala je na Islandu i preraspoređena je u 342d Composite Group kako bi pomogla Curtiss P-40C 33. lovačke eskadrile u prelijetanju obrambenih ophodnji Atlantik. Ovo je bio prvi transatlantski prijelaz koji su uspješno izveli lovci s jednim sjedištem. U Velikoj Britaniji grupa je bila stacionirana u RAF Atchamu u sklopu Osmog zrakoplovstva.

2. bojna konstituirana je 25. srpnja 1968. u redovnoj vojsci kao satnija B, 158. zrakoplovna bojna, element 101. zrakoplovne divizije (aeromobil), a aktivirana je u Fort Carsonu u Coloradu. Reorganizirano je i preimenovana 16. rujna 1987., kao sjedište i satnička satnija, 2. bojna, 158. zrakoplovstvo, i oslobođen rasporeda u 101. zrakoplovno -desantnu diviziju (zračni napad) (organski elementi istodobno konstituirani i aktivirani), a 15. rujna 1996. deaktiviran je u Fort Hoodu , Teksas. Stožer i stožerna satnija, 2. bojna, 158. zrakoplovstvo bilo je preimenovana 16. listopada 1997. kao tvrtka B, 158. zrakoplovstvo, a aktivirano u Fort Hoodu u Teksasu, a zatim preimenovana ponovno 1. listopada 2005. kao satnija B, 158. zrakoplovna pukovnija. Tamo je deaktiviran 15. siječnja 2008. Dana 17. listopada 2011. bio je preimenovana kao stožer i satnička satnija, 2. bojna, 158. zrakoplovna pukovnija, a aktivirana u zajedničkoj bazi Lewis-McChord, Washington (organski elementi istodobno aktivirani).

Eskadrila je bila preimenovana 178. eskadrila lovaca-presretača i ponovno se aktivirala u Fargu istog dana. U rujnu 1953. eskadrila je počela držati dva F-51D Mustanga u stanju pripravnosti 14 sati dnevno. Eskadrila je nastavila održavati ovu uzbunu u različitim oblicima više od 50 godina sve dok nije izgubila svoju lovačku misiju u ljeto 2007. 1. studenog 1954. 192d je započeo prijelaz s F-51D s klipnim motorom na propeler mlazni zrakoplov, presretač Lockheed F-94A Starfire. Starfire je bio naoružan topom od 20 milimetara i bio je opremljen radarom.

Walsh je postavljen kao razarač klase Rudderow u pratnji USS Walsh (DE-601) 27. veljače 1945. od strane Betlehem-Hingham Shipyard, Inc., u Hinghamu, Massachusetts. Preklasificirana je u brzi prijevoz klase Crosley i preimenovana APD-111 tijekom izgradnje, a pokrenut je 27. travnja 1945., pod pokroviteljstvom gospođe John J. Walsh. Walsh je poslan u službu 11. srpnja 1945. pod zapovjednikom poručnika Phillipom J. Tiffanyjem, USNR.

U Alamedi u svibnju 1954., pedeset zrakoplova F-86D ukrcano je na Tripoli i učahureno za 21-dnevno putovanje kroz Panamski kanal do St Nazairea u Francuskoj. 13. lipnja na brod se ukrcalo oko 500 pripadnika zračnih snaga SAD -a 440. FIS -a iz Spokanea WA i 441. FIS -a iz Hamilton AFB -a u San Franciscu, CA. Jedan izvor identificira jedinice kao 496. lovačku eskadrilu iz Hamilton AFB -a i 440. iz zračne baze Geiger. 2. srpnja brod je stigao u luku St Nazaire, Francuska. Dvije eskadrile su bile na putu za Landstuhl AFB, Njemačka. Dobivajući nagrade "pametni brod" u godinama koje dolaze, Tripoli je reklasificiran kao komunalni prijevoznik i preimenovana CVU-64 od 12. lipnja 1955. Ponovno preimenovana T-CVU-64 1. srpnja 1958., Tripoli je stavljen van pogona u New Orleansu, La., 25. studenoga 1958., a zatim je izbačen iz Registra pomorskih plovila 1. veljače 1959. Njezin je trup potom razbacala japanska tvrtka u siječnju 1960. godine.


یواس‌اس اشورنس (ام‌اس‌او -۵۲۱)

یواس‌اس اشورنس (ام‌اس‌او -۵۲۱) (Dodano: USS Assurance (MSO-521)) Uvjeti korištenja ط ۱۹۰ ۱۹۰ ۱۹۰ ف ف................................ این کشتی در سال ۱۹۵۷ ساخته شد.

یواس‌اس اشورنس (ام‌اس‌او -۵۲۱)
پیشینه
مالک
آب‌اندازی: ۲۸ ژانویه ۱۹۵۷
آغاز کار: اوت ۱۹۵۷
اعزام: ۲۱ نوامبر ۱۹۵۸
بندر اصلی: چارلستون ، کارولینای جنوبی
مشخصات اصلی
وزن: 934 tone
درازا: ۱۹۰ فوت (۵۸ متر)
:نا: ۳۶ فوت (۱۱ متر)
بخور: ۱۲ فوت (۳ ٫ ۷ متر)
سرعت: 15 čvorova

Slijedi مکالهٔ خرد کشتی یا قایق است. Promijeniti ako želite pristupiti.


ISO 9000 vs. 9001

ISO 9000 je serija ili obitelj standarda upravljanja kvalitetom, dok je ISO 9001 standard unutar obitelji. Obitelj standarda ISO 9000 također sadrži pojedinačni standard pod imenom ISO 9000. Ovaj standard postavlja osnove i rječnik za sustave upravljanja kvalitetom (QMS).

Serija standarda ISO 9000

Obitelj ISO 9000 sadrži sljedeće standarde:

ASQ je jedino mjesto gdje organizacije mogu nabaviti verzije ovih standarda Američkog nacionalnog instituta za standarde (ANSI) u obitelji ISO 9000.

Povijest i revizije ISO 9000: ISO 9000: 2000, 2008 i 2015

ISO 9000 prvi put je 1987. godine objavila Međunarodna organizacija za standardizaciju (ISO), specijalizirana međunarodna agencija za standardizaciju, sastavljena od nacionalnih tijela za norme iz više od 160 zemalja. Standardi su pretrpjeli velike izmjene 2000. i 2008. Najnovije verzije standarda, ISO 9000: 2015 i ISO 9001: 2015, objavljene su u rujnu 2015. godine.

ASQ upravlja američkim tehničkim savjetodavnim skupinama i pododborima koji su odgovorni za razvoj obitelji standarda ISO 9000. U svom razvoju standarda ASQ je akreditiran od ANSI.

ISO 9000: 2000

ISO 9000: 2000 odnosi se na ažuriranje ISO 9000 objavljeno 2000. godine.

Revizija ISO 9000: 2000 imala je pet ciljeva:

  1. Zadovoljiti potrebe dionika
  2. Budite upotrebljivi za sve veličine organizacija
  3. Budite upotrebljivi u svim sektorima
  4. Budite jednostavni i jasno razumljivi
  5. Povežite sustav upravljanja kvalitetom s poslovnim procesima

ISO 9000: 2000 ponovno je ažuriran 2008. i 2015. ISO 9000: 2015 je najnovija verzija.

Načela upravljanja kvalitetom ISO 9000: 2015

Standardi ISO 9000: 2015 i ISO 9001: 2015 temelje se na sedam načela upravljanja kvalitetom koje više rukovodstvo može primijeniti za promicanje organizacijskog poboljšanja.


Načela upravljanja kvalitetom ISO 9000

  1. Usredotočenje na kupca
    • Razumjeti potrebe postojećih i budućih kupaca
    • Uskladite organizacijske ciljeve s potrebama i očekivanjima korisnika
    • Udovoljiti zahtjevima kupaca
    • Izmjerite zadovoljstvo kupaca
    • Upravljajte odnosima s klijentima
    • Cilj je premašiti očekivanja kupaca
    • Saznajte više o korisničkom iskustvu i zadovoljstvu kupaca
  2. Rukovodstvo
    • Uspostavite viziju i smjer organizacije
    • Postavite izazovne ciljeve
    • Modelirajte organizacijske vrijednosti
    • Uspostavite povjerenje
    • Opremite i osnažite zaposlenike
    • Priznajte doprinose zaposlenika
    • Saznajte više o vodstvu
  3. Angažman ljudi
    • Pobrinite se da se sposobnosti i rsquos ljudi koriste i cijene
    • Učinite ljude odgovornima
    • Omogućite sudjelovanje u stalnom poboljšanju
    • Procijenite individualne performanse
    • Omogućite učenje i razmjenu znanja
    • Omogućite otvorenu raspravu o problemima i ograničenjima
    • Saznajte više o uključivanju zaposlenika
  4. Pristup procesu
    • Upravljajte aktivnostima kao procesima
    • Izmjerite sposobnost aktivnosti
    • Utvrdite veze između aktivnosti
    • Dajte prioritet mogućnostima poboljšanja
    • Učinkovito raspoređujte resurse
    • Saznajte više o prikazu procesa i pogledajte alate za analizu procesa
  5. Poboljšanje
    • Poboljšajte organizacijske performanse i sposobnosti
    • Uskladite aktivnosti poboljšanja
    • Osnažite ljude za poboljšanja
    • Dosljedno mjerite poboljšanja
    • Slavite poboljšanja
    • Saznajte više o pristupima stalnom poboljšanju
  6. Donošenje odluka temeljeno na dokazima
    • Osigurajte dostupnost točnih i pouzdanih podataka
    • Za analizu podataka upotrijebite odgovarajuće metode
    • Donosite odluke na temelju analize
    • Analiza podataka o ravnoteži s praktičnim iskustvom
    • Pogledajte alate za donošenje odluka
  7. Menadžment veza
    • Identificirajte i odaberite dobavljače za upravljanje troškovima, optimizaciju resursa i stvaranje vrijednosti
    • Uspostavite odnose kratkoročno i dugoročno
    • Podijelite s partnerima stručnost, resurse, informacije i planove
    • Surađujte na aktivnostima poboljšanja i razvoja
    • Prepoznajte uspjehe dobavljača
    • Saznajte više o kvaliteti dobavljača i pogledajte resurse vezane za upravljanje opskrbnim lancem


Pogledajte cijeli ISO katalog revizije standarda


Re: Borbeni redovi Tamne Zemlje

po Simon Darkshade & raquo ned 07. travnja 2019. u 13:22

Re: Borbeni redovi Tamne Zemlje

po eaglenine2 & raquo Uto, 09. travnja 2019. u 12:51

Re: Borbeni redovi Tamne Zemlje

po Simon Darkshade & raquo Uto, 09. travnja 2019. u 04:39

Funkcija većeg stanovništva (5.249.364 naspram 2.372.000), koja prati veći BDP (102,96 milijardi USD 1990. naspram 22,409 milijardi USD), a time i sposobnost održavanja obrambene potrošnje oko 4-5% BDP-a.

Ukupan broj aktivnih do kraja 1960. još uvijek je varljiv, odražavajući činjenicu da su još uvijek djelomično mobilizirani nakon straha od rata u travnju i dobronamjernog rata 1956. Drugi faktor u igri je Super Konfrontasi koji se sprema s Indonezijom preko puta Tasmana.

Ako i kad se stvari riješe, bit će na manjoj razini sile.

Re: Borbeni redovi Tamne Zemlje

po Simon Darkshade & raquo ned 21. travnja 2019. u 13:01

Australijski i novozelandski red borbenih bilješki

- Australska vojska djelomično je mobilizirana zbog brzo rastućih napetosti s Indonezijom.
- Taj se fokus ogleda u prevladavanju raspoređivanja u sjevernoj Australiji i snažnoj komponenti specijalnih snaga.
- Međutim, većina pedesetih godina prošlog stoljeća vidjela je da se australska vojska usredotočila na podršku izgradnji i raspoređivanju Trećih australskih carskih snaga na Srednji istok, što je uključivalo izvođenje tenkovskih, mehaniziranih pješačkih i oklopno -konjičkih jedinica. Ovo je i dalje glavna misija, ali obrana Australije ima stupanj hitnosti.
- Veliki je naglasak na vatrenoj moći i mobilnosti, s obzirom na ogromno područje djelovanja sjeverne Australije.
- Kad bi se mobilizirali, I korpus i III korpus imali bi ulogu kontinentalne obrane, II korpus bi se rasporedio na Bliski istok, IV korpus u Malaju, neovisne pješačke divizije CMF osigurale bi obranu druge linije, a 16. zračno -desantni bi preuzeo ulogu strateške rezerve.
- Snage za brzo raspoređivanje ANZAC -a zajednička su jedinica za jačanje Timora ili Nove Gvineje.
- Prva NZ divizija išla bi u Australiju ili Malaju, 2. NZ divizija na Bliski istok s dodatnom brigadom i dodatnim oklopom, a pričuvne divizije usredotočile bi se na obranu domaće i regionalne obrane.

- RAN je fokusiran na glavnu borbenu skupinu koja djeluje izvan Sydneya, a eskadrile Perth i Darwin djeluju u ulozi regionalne obrane.
- Grupa sa sjedištem u Singapuru djeluje s RN -om i drugim skupinama Commonwealtha kao dio flote Dalekog istoka.
- Što se tiče plovila, RAN se dobro služi na nosačima i bojnim brodovima, ima izvrsnu krstaricu, pratnju razarača i podmorničke snage, ali će vrlo brzo morati zamijeniti svoje konvencionalne razarače i fregate.
- Adelaide i Canberra imaju više od 20 godina i potrebna im je eventualna zamjena.
- Hitno je nabavka borbenih zrakoplovnih lovaca za dva velika prijevoznika i svih budućih plovila.
- RNZN će nastojati zbrinuti svoje razarače u korist DDG -ova za novu izgradnju.

- RAAF planira zamijeniti svoje Canberras s F-111, kupiti više Vulkana i konsolidirati svoje borbene snage.
- Trenutno se planira da Merlins zamijeni Lovce i izgradi značajnu SAM mrežu.
- Razmišlja se o zamjeni Britanija sposobnijim prijevozom, poput Herculesa ili HS.681, ali može biti preskupo.
- RNZAF se temelji na ekspedicijskim kapacitetima, s obzirom na nedostatak bilo kakve snage koja bi mogla ugroziti Novi Zeland iz zraka.
- Raspravlja se o povećanju broja aktivnih zračnih snaga koje će preuzeti ulogu regionalne projekcije (lovci za Australiju) i globalne projekcije (raspoređivanje u Europu, JI Aziju i Bliski istok).

Re: Borbeni redovi Tamne Zemlje

po Simon Darkshade & raquo ned 21. travnja 2019. 13:02

Kanadski bojni zapis

- Kanadska vojska ima tri ključne misije: primarna odgovornost za obranu Kanade i doprinos Newfoundlanda zapadnim savezničkim silama u obrani Europe i doprinos obrani Skandinavije.
- Usput, jedno od velikih pitanja s kojima se trenutno igram je raspodjela savezničkih snaga u Skandinaviji, s obzirom na okolnosti Norveške, Danske i Švedske kao aktivnih članica Atlantskog saveza/NATO -a*. U ovom trenutku, naginjem se Kanađanima koji idu u Norvešku, a Britanci i Amerikanci koji dijele svoje snage između Švedske i Norveške Dansku će pojačati snage Beneluksa.
- Snage za brzo raspoređivanje povećale bi se u ratu od strane 1. kraljevske kanadske pomorske divizije.
- Postoji dovoljno aktivne snage za formiranje Kanadske gardijske divizije kao mobilizacijske formacije.
- Kanadski rendžeri po ulozi su ekvivalentni britanskim Commandosima i bit će pojačani u 1960 -im.
- Kanadska pukovnija specijalnih snaga dvije je bojne jake snage slične uloge specijalnim snagama američke vojske.
- Snage kanadskih specijalnih službi jednake su lakoj podjeli po snazi, ali nemaju podršku i teške postrojbe potrebne za operacije u Njemačkoj, ali odgovaraju Norveškoj ili Aljasci.
- U skladu s ostalim snagama Commonwealtha, Kanađani će se uskoro povući iz Koreje. Njihovo sljedeće odredište na Pacifiku ovisit će o postupcima Kine, Indonezije i Sjevernog Vijetnama.
- S vremenom ću dodati Kanadsku miliciju koja će sada srušiti bojne.

- RCN će u idućih pet godina povući svoja dva najmanja prijevoznika. Razmišlja se o mogućnostima njihove moguće zamjene.
- Većina glavnih borbenih brodova Atlantske flote projektirana je da djeluje kao element Velike flote Kraljevske mornarice u ratu, a njihove podmornice djeluju u Norveškom moru i Barentsovom moru.
- Njihova prateća flota igra veliku ulogu u proračunima za kontrolu zapadnog Atlantika.
- Primarni zadatak Pacifičke flote RCN je braniti Aljasku i podržati savezničke operacije protiv sovjetskog Dalekog istoka. Ima sekundarnu ulogu pružanja potpore carskim i savezničkim snagama na širem azijsko -pacifičkom području.

- RCAF je snaga koja je široko rasprostranjena i koja mora pokriti protuzračnu obranu Kanade, taktičku ulogu u Europi (i u manjoj mjeri Pacifik) i dalekometne udare.
- Zamjena Lovaca je ona koja će biti jako važna u narednim godinama.
- Trenutni planovi su za raspoređivanje snaga Harrier u RCAFE i konsolidaciju protuzračne obrane Kanade na minimalnom broju tipova lovaca. Spectres su korisna zamašnjačka snaga.
- Snage SAM -a morat će se konsolidirati. Najskuplji planovi zahtijevaju potpunu zamjenu Bloodhounda s Plavim izaslanicima, ali cijena je suzna.
- Zamjena Britanije s HS.681 do 1970. je trenutni plan, ali se pozornost posvećuje ranim fazama studija USAF -a za STOL transport.
- Caribous su korisni STOL avioni za grube uzletišta, ali se mogu postupno ukinuti u korist Fairey Rotodynes.

Re: Borbeni redovi Tamne Zemlje

po Simon Darkshade & raquo ned 21. travnja 2019 15:18

Belgijska vojska: 8 divizija, 324.967 ljudi

Zapovjedništvo za posebne operacije
Belgijska specijalna zračna služba
1er Compagnie d’Equipes Spéciales de Reconnaissance

Topnička skupina 1. armije
50de teška topnička pukovnija: 24 x 203 mm SPH
42de teška topnička pukovnija: 24 x 203 mm SPH
9de teška topnička pukovnija: 24 x 234 mm SPH
2de raketna pukovnija: 18 x Robin Hood SRBM

Topnička skupina 2. armije
Pukovnija teška artiljerija 40e: 24 x 183 mm SPG
35e pukovnija teškog topništva: 24 x 183 mm SPG
11e Pukovnija teške artiljerije: 24 x 203 mm SPH
Raketna pukovnija 1e: 18 x Robin Hood SRBM

Brigada protuzračne obrane
15. bojna protuzračne obrane: 24 x engleski Electric Thunderbird
16. bojna protuzračne obrane: 24 x engleski Electric Thunderbird
24. bojna protuzračne obrane: 24 x engleski Electric Thunderbird
25. bojna protuzračne obrane: 24 x engleski Electric Thunderbird

Grupa borbenih inženjera vojske
1. inženjerijska bojna
2. inženjerijska bojna
3. inženjerijski bataljon
4. premošćujući bataljon

Vojna signalna skupina
Društvo za osoblje
Signalni bataljon 7tg
8. signalni bataljon
9. signalni bataljon

Vojno logistička brigada
4. logistička bojna
7. logistička bojna
10. logistička bojna
12. logistička bojna

6eme divizija Paracommando

Padobran 16e brigade
1ste Bataljon padobran
2e Bataillon padobran
3e Bataillon padobran
4de Bataljon padobran
16. izviđačka eskadrila: 24 AMX-13
21e Paracommando protutenkovska baterija: 12 125 mm RR
13e Paracommando topnička pukovnija: 24 x 25pdr
51. inženjerska satnija
16. poduzeće za opskrbu i transport
16. ljekarska satnija

18e Brigade de Commandos
1eme Bataillon Commando
2de Bataljon Commando
3e Bataillon Commando
4de Bataljon Commando
18. izviđačka eskadrila: 24 AMX-13
24e Paracommando protutenkovska baterija: 12 125 mm RR
Topnička pukovnija Paracommando 12e: 24 x 25pdr
40. inženjerska satnija
18. poduzeće za opskrbu i transport
18. liječnička satnija

20e brigada padobran
5e Bataillon padobran
6de Bataljon padobran
7de Bataljon padobran
8e Bataillon padobran
20. izviđačka eskadrila: 24 AMX-13
23e Paracommando protutenkovska baterija: 12 125 mm RR
Topnička pukovnija Paraemanda 21e: 24 x 25pdr
37. inženjerska satnija
20. Opskrbna i transportna tvrtka
20. liječnička satnija

8eme Division d'Infanterie

19e Brigada d'Infanterie
1er Régiment de Chasseurs Ardennais
3e Régiment karabine
18 Linieregiment
25 Linieregiment
Topnička pukovnija 15e: 32 x 25pdr
17e Protutenkovska satnija: 16 x 36pdr
42. inženjerska satnija
19. poduzeće za održavanje
19. opskrbno -transportno poduzeće
19. liječnička satnija

22e Brigada d'Infanterie
4ere Chasseurs à Pied
9 pukovnija de Lign
10 pukovnija de Lign
29 pukovnija de Lign
Topnička pukovnija 25e: 32 x 25pdr
21e Protutenkovska satnija: 16 x 36pdr
59. inženjerska satnija
22. poduzeće za održavanje
22. tvrtka za opskrbu i transport
22. liječnička satnija

24e Brigada d'Infanterie
2ème Chasseurs à Pied
3ere Régiment de Chasseurs Ardennais
16 Linieregiment
26 pukovnija de Lign
Topnička pukovnija 28e: 32 x 25pdr
10e Protutenkovska satnija: 16 x 36pdr
44. inženjerska satnija
24. poduzeće za održavanje
24. poduzeće za opskrbu i transport
24. liječnička satnija

I Belgijski korpus (sjedište Parchim, Njemačka)

HQ Staff Company
Bojna vojne policije
Vojno -obavještajna satnija

Protuzrakoplovna brigada
Baterija za osoblje
11. pukovnija protuzračne obrane: 24 x Archer SPAAG
12. pukovnija protuzračne obrane: 24 x Archer SPAAG
13. pukovnija protuzračne obrane: 24 x Archer SPAAG

Inženjerska brigada
Društvo za osoblje
5. inženjerijski bataljon
6. inženjerijska bojna
7. inženjerijska bojna
8. inženjerijska bojna

I zrakoplovna brigada Belgijskog korpusa
Eskadrila osoblja
14. eskadrila lakog zrakoplovstva: 12 x Westland Wessex
15. eskadrila lakog zrakoplovstva: 12 x Westland Wessex
16. eskadrila lakog zrakoplovstva: 12 x Westland Wessex

Signalna brigada
Društvo za osoblje
1. signalni bataljon
3. signalni bataljon
5. signalni bataljon

Artiljerijska brigada
19e poljski topnički bataljon: 24 x 152 mm SPH
32e poljski topnički bataljon: 24 x 152 mm SPH
24de teška topnička bojna: 24 x 203 mm SPH
36. raketna topnička bojna: 24 x 380 mm MRLS

Oklopna konjička pukovnija
Koninklijk Garde te Paard: 64 x Royalist LT
9er Régiment de Lanciers: 64 x Royalist LT
2eme Regiment Garde Royale: 60 x Scimitar ARV
24de Linieregiment: 60 x Scimitar ARV
Konjički topnički bataljon 47de: 24 x 25pdr

1ste Pantserbrigade
1ere karabinjeri pukovnije 'Prins Boudewijn': 64 x Vitez
1er Chasseurs à Pied: 64 x Vitez
2de pukovnija Lansiers: 56 x Centurion, 12 x Vitez
4de pukovnija Dragonder: 56 x Centurion, 12 x Vitez
3de Konjička topnička pukovnija: 24 x 25pdr
1. protutenkovska satnija: 12 x razarača tenkova Iron Duke
38. inženjerska satnija
1. poduzeće za održavanje
1. opskrbna i transportna tvrtka
1. liječnička satnija

3eme Brigade Blindée
Prvi Jagers te Paard: 56 x Centurion, 12 x Vitez
2e pukovnija de Hussard: 56 x Centurion, 12 x Vitez
Grenaderi 2de pukovnije: 64 x Vitez
1ere pukovnija Garde Royale: 64 x vitez
5e Konjička topnička pukovnija: 24 x 25pdr
4. protutenkovska satnija: 12 x razarača tenkova Iron Duke
43. inženjerska satnija
3. poduzeće za održavanje
3. opskrbna i transportna tvrtka
3. liječnička satnija

5eme Brigade d'Infanterie Blindée
4e pukovnija Gidsen: 56 x Centurion, 12 x Vitez
Husardi 5e pukovnije: 56 x Centurion, 12 x Vitez
14de Linieregiment & quotBevrijding & quot: 64 x Vitez
21de Linieregiment: 64 x Vitez
8e topnička pukovnija: 24 x 25pdr
6. protutenkovska satnija: 12 x razarača tenkova Iron Duke
49. inženjerska satnija
5. poduzeće za održavanje
5. opskrbna i transportna tvrtka
5. liječnička satnija

2er Pantserbrigade
2de Jagers te Paard: 56 x Centurion, 12 x Vitez
Lansieri 4de pukovnije: 56 x Centurion, 12 x Vitez
5de Linieregiment: 64 x Vitez
30de Linieregiment: 64 x Vitez
4de Konjička topnička pukovnija: 24 x 25pdr
2. protutenkovska satnija: 12 x razarača tenkova Iron Duke
56. inženjerska satnija
2. poduzeće za održavanje
2. opskrbna i transportna tvrtka
2. liječnička satnija

4de Pantserbrigade
2de pukovnija Lansiers: 56 x Centurion, 12 x Vitez
Lansieri 8de pukovnije: 56 x Centurion, 12 x Vitez
19de Linieregiment: 64 x Vitez
6de Konjička topnička pukovnija: 24 x 25pdr
7. protutenkovska satnija: 12 x razarača tenkova Iron Duke
52. inženjerska satnija
4. poduzeće za održavanje
4. opskrbna i transportna tvrtka
4. liječnička satnija

6er Brigade d'Infanterie Blindée
1. pukovnija de Hussard: 56 x Centurion, 12 x Vitez
Pukovnija korpusa Koninklijk Garde du Corps: 64 x Vitez
15de Linieregiment: 64 x Vitez
10e topnička pukovnija: 24 x 25pdr
3. protutenkovska satnija: 12 x razarača tenkova Iron Duke
65. inženjerska satnija
6. poduzeće za održavanje
6. opskrbna i transportna tvrtka
6. ljekarska satnija

7eme Brigade d'Infanterie Blindée
2e pukovnija Gidsen: 56 x Centurion, 12 x Vitez
31e pukovnija de Lign: 64 x vitez
6e pukovnija de Lign: 64 x vitez
Topnička pukovnija 16e: 24 x 25pdr
5. protutenkovska satnija: 12 x razarača tenkova Iron Duke
39. inženjerska satnija
7. društvo za održavanje
7. opskrbna i transportna tvrtka
7. ljekarska satnija

10eme Brigade Blindée
3e Régiment de Lanciers: 56 x Centurion, 12 x Vitez
10e Régiment de Lanciers: 56 x Centurion, 12 x Vitez
23de Linieregiment: 64 x Vitez
28de Linieregiment: 64 x Vitez
23e Konjička topnička pukovnija: 24 x 25pdr
8. protutenkovska satnija: 12 x razarača tenkova Iron Duke
45. inženjerska satnija
10. poduzeće za održavanje
10. opskrbna i transportna tvrtka
10. ljekarska satnija

12eme Brigade d'Infanterie Blindée
1er Regiment de Dragoons: 56 x Centurion, 12 x Knight
Grenaderi 1. pukovnije: 64 x Vitez
7e pukovnija de Lign: 64 x vitez
14e topnička pukovnija: 24 x 25pdr
22e Protutenkovska satnija: 12 x razarača tenkova Iron Duke
41. inženjerska satnija
12. poduzeće za održavanje
12. poduzeće za opskrbu i transport
12. ljekarska satnija

II belgijski korpus (sjedište Bruxelles, Belgija)

HQ Staff Company
2e Bojna vojne policije
2e Vojnoobavještajna satnija

Protuzrakoplovna brigada
Baterija za osoblje
21. oklopna bojna protuzračne obrane: 24 x strijelčev SPAAG
22. oklopna protuzračna obrambena bojna: 24 x strijelčev SPAAG
23. oklopna protuzračna obrambena bojna :: 24 x strijelčev SPAAG

Inženjerska brigada
Društvo za osoblje
9. inženjerijska bojna
10. inženjerijska bojna
11. inženjerijska bojna
12. inženjerijska bojna

Zrakoplovna brigada II belgijskog korpusa
Eskadrila osoblja
17. eskadrila lakog zrakoplovstva: 12 x Westland Wessex
18. eskadrila lakog zrakoplovstva: 12 x Westland Wessex
19. eskadrila lakog zrakoplovstva: 12 x Westland Wessex

Signalna brigada
Društvo za osoblje
2. signalni bataljon
4. signalni bataljon
6. signalni bataljon

Artiljerijska brigada
41de poljski topnički bataljun: 24 x 152 mm SPH
46de poljski topnički bataljon: 24 x 152 mm SPH
22e teška topnička bojna: 24 x 203 mm SPH
Raketna topnička bojna 31e: MRLS 24 x 380 mm

Oklopna konjička pukovnija
3. pukovnija Huzaar: 64 x Royalist LT
Husardi 6de pukovnije: 64 x Royalist LT
22e pukovnija de Lign: 60 x Scimitar ARV
2de pukovnija karabinjeri: 64 x vitez
48e Konjički topnički bataljon

8e Brigade d'Infanterie Blindée
1er Régiment des Guides: 56 x Centurion, 12 x Vitez
1e pukovnija de Lign: 64 x vitez
Grenaderi pukovnije 4de: 64 x Vitez
Topnička pukovnija 26e: 24 x 25pdr
9. protutenkovska satnija: 12 x razarača tenkova Iron Duke
46. ​​inženjerska satnija
8. poduzeće za održavanje
Osmo poduzeće za opskrbu i transport
8. ljekarska satnija

11de Pantserbrigade
1er Régiment de Lanciers: 56 x Centurion, 12 x Vitez
3.dekovna pukovnija Dragonder: 56 x Centurion, 12 x Vitez
12e Régiment de Ligne & quotPrince Léopold & quot: 64 x vitez
32e pukovnija de Lign: 64 x vitez
34. konjska topnička pukovnija: 24 x 25pdr
13. protutenkovska satnija: 12 x razarača tenkova Iron Duke
60. inženjerska satnija
11. poduzeće za održavanje
11. poduzeće za opskrbu i transport
11. ljekarska satnija

13e Brigade d'Infanterie Blindée
7er Régiment de Lanciers: 56 x Centurion, 12 x Vitez
4de Linieregiment: 64 x vitez
8e Linieregiment: 64 x Vitez
Topnička pukovnija 30e: 24 x 25pdr
15. protutenkovska satnija: 12 x razarača tenkova Iron Duke
54. inženjerska satnija
13. poduzeće za održavanje
13. poduzeće za opskrbu i transport
13. ljekarska satnija

9de Pantserbrigade
2de pukovnija Dragonder: 56 x Centurion, 12 x Vitez
Lansieri 5de pukovnije: 56 x Centurion, 12 x Vitez
13de Linieregiment: 64 x Vitez
3ere Chasseurs à Pied: 64 x Vitez
27de Konjička topnička pukovnija: 24 x 25pdr
12. protutenkovska satnija: 12 x razarača tenkova Iron Duke
53. inženjerska satnija
9. poduzeće za održavanje
9. poduzeće za opskrbu i transport
9. liječnička satnija

14e Brigade Blindée
4e Chasseurs à Cheval: 56 x Centurion, 12 x Vitez
6er Régiment de Lanciers: 56 x Centurion, 12 x Vitez
3e pukovnija de Lign: 64 x vitez
2ème Régiment de Chasseurs Ardennais: 64 x Vitez
33e Konjička topnička pukovnija: 24 x 25pdr
18. protutenkovska satnija: 12 x razarača tenkova Iron Duke
61. inženjerska satnija
14. poduzeće za održavanje
14. poduzeće za opskrbu i transport
14. liječnička satnija

15e Brigade d'Infanterie Blindée
11e Régiment de Lanciers: 56 x Centurion, 12 x Vitez
17 pukovnija de Lign: 64 x vitez
4de pukovnija Karabiniers: 64 x vitez
37e topnička pukovnija: 24 x 25pdr
14. protutenkovska satnija: 12 x razarača tenkova Iron Duke
52. inženjerska satnija
15. poduzeće za održavanje
15. poduzeće za opskrbu i transport
15. liječnička satnija

17e Brigade d'Infanterie Blindée
3e Chasseurs à Cheval: 56 x Centurion, 12 x Vitez
20 pukovnija de Lign: 64 x vitez
27 Linieregiment: 64 x Vitez
Topnička pukovnija 44e: 24 x 25pdr
19. protutenkovska satnija: 12 x razarača tenkova Iron Duke
55. inženjerska satnija
17. poduzeće za održavanje
17. poduzeće za opskrbu i transport
17. ljekarska satnija

21e Brigade d'Infanterie Blindée
4de pukovnija Huzaar: 56 x Centurion, 12 x Vitez
2de Linieregiment: 64 x Vitez
Grenaderi pukovnije 3de: 64 x Vitez
Topnička pukovnija 38e: 24 x 25pdr
16. protutenkovska satnija: 12 x razarača tenkova Iron Duke
62. inženjerska satnija
21. poduzeće za održavanje
21. opskrbna i transportna tvrtka
21. liječnička satnija

23e Brigade Blindée
3e Régiment des Guides: 56 x Centurion, 12 x Vitez
4ere Régiment de Chasseurs Ardennais: 64 x Vitez
Lansieri pukovnije 12de: 56 x Centurion, 12 x Vitez
11 Linieregiment: 64 x Vitez
43e Konjička topnička pukovnija: 24 x 25pdr
20. protutenkovska satnija: 12 x razarača tenkova Iron Duke
57. inženjerska satnija
23. poduzeće za održavanje
23. poduzeće za opskrbu i transport
23. liječnička satnija

Rezerva vojske: 4 divizije, 226 549 osoba

4 pješačke divizije
9 pješačkih brigada (domobrana)
36 pješačkih bojni (domobrana)

15 topničkih bojna
12 protuzrakoplovnih topničkih bojni

Kraljevska belgijska mornarica: 30 brodova, 62 zrakoplova, 20 543 ljudi

DD: Antwerpen, Brabant, Limburg, Vlandeeren, Hainaut, Luksemburg
FF: Liege, Namur, Ghent, Charleroi, Bruges, Leuven, Mechelen, Ostende, Bastogne, Ypres, Zeebrugge, Mons
MS: Dufour, Georges Lecointe, Adrien de Gerlache, Eustache Delafosse, Van Haverbeke, De Brouwer, De Moor, Namsen, Breydel, Artevelde, Truffaut, Bovesse

Zračna baza Koksijde
1 eskadrila: 12 Avro Shackletona
2 eskadrila: 18 Fairey Rotodynes

Pomorska zračna baza Ostende
3 eskadrila: 24 Westland Wessexa
4 eskadrila: 18 Fairey Rotodynes

Kraljevsko belgijsko zrakoplovstvo: 776 zrakoplova, 69.243 ljudi

155 Lovci na sokole
102 Fairey Delta
80 Sunčevih zvijezda Supermarine
78 Gloster koplja
74 de Havilland Vixen
57 Engleski engleski Canberra

28 Fokker F.27
32 Bristol Britannia
53 Fairey Rotodyne

38 Fokker S.14 Strojni vježbač
79 Fokker S.11

2. krilo (zračna baza Parchim)
5. eskadrila: 24 Supermarine Sunstar
6. eskadrila: 24 Fairey Delta
7. eskadrila: 24 Fairey Delta
22. raketna eskadrila: 24 Bristol Bloodhounds

4. krilo (zračna baza Haldensleben)
11. eskadrila: 24 lovca na sokole
12. eskadrila: 24 lovca na sokole
14. eskadrila: 24 lovca na sokole
27. raketna eskadrila: 24 Bristolska krvoloka

6. krilo (zračna baza Gartow)
18. eskadrila: 24 de Havilland Vixen
19. eskadrila: 24 de Havilland Vixen
20. eskadrila: 24 engleska električna kandera
21. raketna eskadrila: 24 Bristol Bloodhounds

1. krilo (zračna baza Beuvechain)
1. eskadrila: 24 Supermarine Sunstar
2. eskadrila: 24 Supermarine Sunstar
3. eskadrila: 24 Fairey Delta
4. eskadrila: 24 Fairey Delta

3. krilo (zračna baza Sint-Truiden)
9. eskadrila: 24 Gloster Javelin
10. eskadrila: 24 koplja Gloster
15. eskadrila: 24 lovca na sokole
16. eskadrila: 24 lovca na sokole

5. krilo (zračna baza Bierset)
8. raketna eskadrila: 24 Bristol Bloodhounds
13. raketna eskadrila: 24 Bristolska krvoloka
17. raketna eskadrila: 24 Bristol Bloodhounds

7. krilo (zračna baza Melsbroek)
23. eskadrila: 24 Fokker F.27
24. eskadrila: 28 Bristol Britannias
25. eskadrila: 24 Fairey Rotodynes
26. eskadrila: 24 Fairey Rotodynes

8. krilo (zračna baza Koksijde)
28. eskadrila: 18 Fokker S.14 Strojni vježbač
29. eskadrila: 18 Fokker S.14 Strojni vježbač

9. krilo (zračna baza Florennes)
30. eskadrila: 24 Fokker S.11
31. eskadrila: 24 Fokker S.11
32. eskadrila: 24 Fokker S.11

Re: Borbeni redovi Tamne Zemlje

po Simon Darkshade & raquo pon, 10. lipnja 2019. u 11:57

Borbeni red američke vojske 1962
40 divizija, 2.457.936 osoblja

Zapovjedništvo strateških projektila

100. strateška raketna pukovnija: 60 Jupiter LGM-19 ICBM (Fort Carson, CO)
105. pukovnija strateške rakete: 60 Jupiter LGM-19 ICBM (Fort Sill, OK)
106. pukovnija strateške rakete: 58 Jupiter LGM-19 ICBM (Fort Bliss, TX)
108. pukovnija strateške rakete: 58 Jupiter LGM-19 ICBM (Fort Dugway, UT)

Zapovjedništvo za posebne operacije

1. skupina specijalnih snaga (Japan)
2. skupina specijalnih snaga (Fort Bragg)
3. skupina specijalnih snaga (Italija)
4. skupina specijalnih snaga (Fort Bragg)
5. grupa specijalnih snaga (Fort MacArthur, Filipini)
6. skupina specijalnih snaga (Fort Bragg)
7. skupina specijalnih snaga (Fort Stewart)
8. skupina specijalnih snaga (Panama)

9. skupina specijalnih snaga (Austro-Ugarska)
10. grupa specijalnih snaga (Njemačka)
11. skupina specijalnih snaga (Fort Devens)
12. skupina specijalnih snaga (Fort Ord)

75. pukovnija rendžera (Fort Benning, GA)
76. pukovnija rendžera (Fort Lewis, WA)
79. pukovnija rendžera (Fort Huachuca, AZ)
84. rendžerska pukovnija (Fort Dix, NJ)

Vojna oblast Washington

1. američka pješačka pukovnija (Stara garda)
1. bojna
3. bojna
4. bojna

1. američka konjička pukovnija

Predsjednička gardijska pukovnija Sjedinjenih Država
Predsjednička spasilačka pukovnija Sjedinjenih Država

Zapovjedništvo kontinentalne vojske Sjedinjenih Država (sjedište Ft Hood, TX)

Prva američka vojska - Ft Meade, dr. Med

Zapovjedništvo 40. poljskoga topništva
39. topnička brigada: 36 Redstone MRBM
56. topnička brigada: 36 Redstone MRBM
72. topnička brigada: 36 Redstone MRBM

32. Zapovjedništvo protuzračne obrane
61. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-14 Nike Hercules
70. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-14 Nike Hercules
89. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-14 Nike Hercules

I korpus: Fort Benning, GE
1. oklopna divizija: 384 M-60, 256 M-113, 72 x 155 mm M109, 24 x 203 mm M110
2. pješačka divizija (mehanizirana): 256 M-48, 384 M-113, 72 x 105 mm M108, 24 x 155 mm M109
7. oklopna divizija: 384 M-60, 256 M-113, 72 x 155 mm M109, 24 x 203 mm M110
9. oklopna divizija: 384 M-60, 256 M-113, 72 x 155 mm M109, 24 x 203 mm M110 (pojačanja VIII korpusa)
3. oklopna konjička pukovnija: 128 M-48, 128 M-114, 24 x 155 mm M109
5. pješačka brigada: 64 M-48, 192 M-113, 24 x 155 mm M109
49. poljsko -topnička brigada: 72 x 155 mm M109, 24 x 175 mm M107
90. poljsko -topnička brigada: 72 x narednik SRBM
120. poljsko -topnička brigada: 48 x 203 mm M110, 24 x 240 mm M123, 12 x 280 mm M65, 24 x 360 mm MLRS
26. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-23 Hawk, 32 x M-249 Vigilante, 32 x Mauler

III korpus: Fort Hood, TX
1. konjička divizija: 128 M-48, 256 M-250, 72 x M-101 105 mm, 24 x M-114 155 mm
2. oklopna divizija: 384 M-60, 256 M-113, 72 x 155 mm M109, 24 x 203 mm M110 (VII korpus)
4. oklopna divizija: 384 M-60, 256 M-113, 72 x 155 mm M109, 24 x 203 mm M110
5. pješačka divizija (mehanizirana): 256 M-48, 384 M-113, 72 x 105 mm M108, 24 x 155 mm M109
11. oklopna konjička pukovnija: 128 M-48, 128 M-114, 24 x 155 mm M109
65. pješačka brigada: 64 M-48, 192 M-113, 24 x 155 mm M109
81. terenska topnička brigada: 72 x 155 mm M109, 24 x 175 mm M107
98. poljsko -topnička brigada: 72 x narednik SRBM
109. poljsko -topnička brigada: 48 x 203 mm M110, 24 x 240 mm M123, 12 x 280 mm M65, 24 x 360 mm MLRS
30. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-23 Hawk, 32 x M-249 Vigilante, 32 x Mauler

XVIII zračno -desantni korpus: Fort Bragg, NC
10. planinska divizija: 128 M-48, 256 M-250, 72 x 105 mm M101, 24 x 155 mm M114
24. pješačka divizija (mehanizirana): 256 M-48, 384 M-113, 72 x 105 mm M108, 24 x 155 mm M109
82. zrakoplovna divizija: 64 M-92, 128 M-114, 72 x 105 mm M101, 24 x 155 mm M114
101. zračno-desantna divizija: 64 M-92, 128 M-114, 72 x 105 mm M101, 24 x 155 mm M114
2. oklopna konjička pukovnija: 128 M-48, 128 M-113, 24 x M109
96. pješačka brigada: 64 M-48, 192 M-113, 24 x 155 mm M109
65. poljsko -topnička brigada: 72 x 155 mm M109, 24 x 175 mm M107
72. brigada terenske topništva: 72 x narednik SRBM
104. poljsko -topnička brigada: 48 x 203 mm M110, 24 x 240 mm M123, 12 x 280 mm M65, 24 x 360 mm MLRS
25. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-23 Jastreb, 32 x M-249 Vigilante, 32 x Mauler

Druga američka armija - Ft Benning, GA

67. zapovjedništvo terenske artiljerije
26. topnička brigada: 36 Redstone MRBM
30. topnička brigada: 36 Redstone MRBM
44. topnička brigada: 36 Redstone MRBM

42. Zapovjedništvo protuzračne obrane
71. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-14 Nike Hercules
94. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-14 Nike Hercules
200. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-14 Nike Hercules

II korpus: Fort Pershing, OH
1. pješačka divizija (mehanizirana): 256 M-48, 384 M-113, 72 x 105 mm M108, 24 x 155 mm M110
3. oklopna divizija: 384 M-60, 256 M-113, 72 x 155 mm M109, 24 x 203 mm M110
7. pješačka divizija (mehanizirana): 256 M-48, 384 M-113, 72 x M108 105 mm, 24 x 155 mm M109 (VI korpus)
11. oklopna divizija: 384 M-60, 256 M-113, 72 x 155 mm M109, 24 x 203 mm M110
6. oklopna konjička pukovnija: 128 M-48, 128 M-114, 24 x 155 mm M109
29. pješačka brigada: 64 M-48, 192 M-113, 24 x 155 mm M109
110. poljsko -topnička brigada: 72 x 155 mm M109, 24 x 175 mm M107
124. poljsko -topnička brigada: 72 narednik SRBM
138. terenska topnička brigada: 48 x 203 mm M110, 24 x 240 mm M123, 12 x 280 mm M65, 24 x 360 mm MLRS
37. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-23 Jastreb, 32 x M-249 Vigilante, 32 x Mauler

IV korpus: Fort Dix, NJ
6. oklopna divizija: 384 M-60, 256 M-113, 72 x 155 mm M109, 24 x 203 mm M110 (pojačava V korpus)
8. pješačka divizija (mehanizirana): 256 M-48, 384 M-113, 72 x 105 mm M108, 24 x 155 mm M109
10. oklopna divizija: 384 M-48, 256 M-113, 72 x 155 mm M109, 24 x 203 mm M110
16. pješačka divizija (mehanizirana): 256 M-48, 384 M-113, 72 x 105 mm M108, 24 x 155 mm M109
16. oklopna konjička pukovnija: 128 M-48, 128 M-114, 24 x M109
185. poljsko -topnička brigada: 72 x 155 mm M109, 24 x 175 mm M107
198. poljsko -topnička brigada: 72 x narednik SRBM
206. poljsko -topnička brigada: 48 x 203 mm M110, 24 x 240 mm M123, 12 x 280 mm M65, 24 x 360 mm MLRS
56. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-23 Hawk, 32 x M-249 Vigilante, 32 x Mauler

IX korpus: Fort Campbell, KY
2. konjička divizija: 128 M-48, 256 M-250, 72 x M-101 105 mm, 24 x M-114 155 mm
11. zrakoplovna divizija: 64 M-92, 128 M-114, 72 x 105 mm, 24 x 155 mm
17. zrakoplovna divizija: 64 M-92, 128 M-114, 72 x 105 mm, 24 x 155 mm
20. pješačka divizija: 128 M-48, 256 M-250, 72 x M-101 105 mm, 24 x M-114 155 mm
20. oklopna konjička pukovnija: 128 M-48, 128 M-114, 24 x M109
169. poljsko -topnička brigada: 72 x 155 mm M109, 24 x 175 mm M107
197. poljsko -topnička brigada: 72 x narednik SRBM
203. poljsko -topnička brigada: 48 x 203 mm M110, 24 x 240 mm M123, 12 x 280 mm M65, 24 x 360 mm MLRS
67. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-23 Hawk, 32 x M-249 Vigilante, 32 x Mauler

Vojska Sjedinjenih Država u Europi

Sedma vojska Sjedinjenih Država (Frankfurt)

56. zapovjedništvo terenske artiljerije
24. topnička brigada: 36 Redstone MRBM
67. topnička brigada: 36 Redstone MRBM
103. topnička brigada: 36 Redstone MRBM

24. Zapovjedništvo protuzračne obrane
126. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-14 Nike Hercules
139. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-14 Nike Hercules
170. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-14 Nike Hercules

V korpus (Erfurt)
3. pješačka divizija (mehanizirana): 256 M-60, 384 M-113, 72 x 105 mm, 24 x 155 mm
12. pješačka divizija (mehanizirana): 256 M-60, 384 M-113, 72 x 105 mm, 24 x 155 mm
4. oklopna konjička pukovnija: 128 M-48, 128 M-114, 24 x M109
25. oklopna brigada: 128 M-60, 64 M-113, 24 x 155 mm M109
43. pješačka brigada: 64 M-48, 192 M-113, 24 x 155 mm M109
17. poljska topnička brigada: 72 x 155 mm M109, 24 x 175 mm M107
35. poljsko -topnička brigada: 72 x narednik SRBM
52. poljsko -topnička brigada: 48 x 203 mm M110, 24 x 240 mm M123, 12 x 280 mm M65, 24 x 360 mm MLRS
4. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-23 Hawk, 32 x M-249 Vigilante, 32 x Mauler

VII korpus (Nürnberg)
5. oklopna divizija: 384 M-48, 256 M-113, 72 x 155 mm M109, 24 x 203 mm M110
6. pješačka divizija (mehanizirana): 256 M-48, 384 M-113, 72 x 105 mm M108, 24 x 155 mm M109
1. oklopna konjička pukovnija: 128 M-48, 128 M-113, 24 x 155 mm M109
36. pješačka brigada: 64 M-48, 192 M-113, 24 x 155 mm M109
79. oklopna brigada: 128 M-60, 64 M-113, 24 x 155 mm M109
18. poljska topnička brigada: 72 x 155 mm M109, 24 x 175 mm M107
45. poljsko -topnička brigada: 72 x narednik SRBM
68. brigada poljskog topništva: 48 x 203 mm M110, 24 x 240 mm M123, 12 x 280 mm M65, 24 x 360 mm MLRS
5. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-23 Hawk, 32 x M-249 Vigilante, 32 x Mauler

VI korpus (Prag)
4. pješačka divizija (mehanizirana): 256 M-48, 384 M-113, 72 x 105 mm M108, 24 x 155 mm M109
8. oklopna divizija: 384 M-48, 256 M-113, 72 x 155 mm M109, 24 x 203 mm M110
10. oklopna konjička pukovnija: 128 M-48, 128 M-114, 24 x 155 mm M109
56. pješačka brigada: 64 M-48, 192 M-113, 24 x 155 mm M109
100. poljsko -topnička brigada: 72 x 155 mm M109, 24 x 175 mm M107
126. poljsko -topnička brigada: 72 x narednik SRBM
147. terenska topnička brigada: 48 x 203 mm M110, 24 x 240 mm M123, 12 x 280 mm M65, 24 x 360 mm MLRS
48. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-23 Jastreb, 32 x M-249 Vigilante, 32 x Mauler

VIII korpus (Budimpešta)
9. pješačka divizija (mehanizirana): 256 M-48, 384 M-113, 72 x 105 mm M108, 24 x 155 mm M109
12. oklopna divizija: 384 M-60, 256 M-113, 72 x 155 mm M109, 24 x 203 mm M110
14. oklopno konjička pukovnija: 128 M-48, 128 M-114, 24 x M109
54. oklopna brigada: 128 M-60, 64 M-113, 24 x 155 mm M109
69. pješačka brigada: 64 M-48, 192 M-113, 24 x 155 mm M109
20. poljsko -topnička brigada: 72 x 155 mm M109, 24 x 175 mm M107
41. poljsko -topnička brigada: 72 x narednik SRBM
58. poljsko -topnička brigada: 48 x 203 mm M110, 24 x 240 mm M123, 12 x 280 mm M65, 24 x 360 mm MLRS
7. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-23 Hawk, 32 x M-249 Vigilante, 32 x Mauler

Armija Sjedinjenih Država Atlantic: Ft Grant, FL

Nikaragva
78. pješačka brigada: 64 M-48, 192 M-113, 24 x 155 mm M109

Island
87. pješačka brigada: 64 M-48, 192 M-113, 24 x 155 mm M109

Panama
23. američka pješačka divizija: 128 M-48, 256 M-250, 72 x M-101 105 mm, 24 x M-114 155 mm

Porto Rico
100. pješačka brigada: 64 M-48, 192 M-113, 24 x 155 mm M109

Vojska Sjedinjenih Država na Pacifiku:

X korpus (Fort Lewis, Washington)
14. pješačka divizija: 128 M-48, 256 M-250, 72 x M-101 105 mm, 24 x M-114 155 mm
19. pješačka divizija: 128 M-48, 256 M-250, 72 x M-101 105 mm, 24 x M-114 155 mm
22. pješačka divizija: 128 M-48, 256 M-250, 72 x M-101 105 mm, 24 x M-114 155 mm
15. oklopna konjička pukovnija: 128 M-48, 128 M-114, 24 x M109
42. oklopna brigada: 128 M-48, 64 M-113, 24 x 155 mm M109
205. poljsko -topnička brigada: 72 x 155 mm M109, 24 x 175 mm M107
210. poljsko -topnička brigada: 72 x narednik SRBM
219. poljsko -topnička brigada: 48 x 203 mm M110, 24 x 240 mm M123, 12 x 280 mm M65, 24 x 360 mm MLRS
53. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-23 Hawk, 32 x M-249 Vigilante, 32 x Mauler

Havaji
25. pješačka divizija: 128 M-48, 256 M-250, 72 x M-101 105 mm, 24 x M-114 155 mm

Guam
89. pješačka brigada: 64 M-48, 192 M-113, 24 x 155 mm M109

Filipini
115. pješačka brigada: 64 M-48, 192 M-113, 24 x 155 mm M109

Osma vojska Sjedinjenih Država: Ft. Zama, Japan

IX korpus (utvrda Sagamihara, Japan)
15. pješačka divizija: 128 M-48, 256 M-250, 72 x M-101 105 mm, 24 x M-114 155 mm
18. pješačka divizija: 128 M-48, 256 M-250, 72 x M-101 105 mm, 24 x M-114 155 mm
21. pješačka divizija: 128 M-48, 256 M-250, 72 x M-101 105 mm, 24 x M-114 155 mm
12. oklopna konjička pukovnija: 128 M-48, 128 M-114, 24 x M109
247. poljsko -topnička brigada: 72 x 155 mm M109, 24 x 175 mm M107
253. poljsko -topnička brigada: 72 x narednik SRBM
269. poljsko -topnička brigada: 48 x 203 mm M110, 24 x 240 mm M123, 12 x 280 mm M65, 24 x 360 mm MLRS
99. topnička brigada protuzračne obrane: 64 x MIM-23 Jastreb, 32 x M-249 Vigilante, 32 x Mauler

21. topnička pukovnija protuzračne obrane (Phoenix, AZ)
1./21. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Denver, Kolorado)
2./21. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Phoenix, AZ)
3./21. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Albuquerque, NM)
4/21. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Walker AFB, NM)

22. topnička pukovnija protuzračne obrane (Hartford, CT)
1/22. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Bangor, ME)
2/22. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Pease AFB, NH)
3/22. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Hartford, CT)
4/22. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Providence, RI)

23. topnička pukovnija protuzračne obrane (Washington, D.C.)
1./23. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Cockeysville, MD)
2/23. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (vilica, MD)
3./23. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Edgewood Arsenal, MD)
4/23. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Chestertown, MD)

24. topnička pukovnija protuzračne obrane (Minot AFB)
1/24. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Ellsworth AFB, SD)
2/24. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Minot AFB, ND)
3/24. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Grand Forks AFB, ND)
4./24. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Malmstrom AFB, MT)

25. topnička pukovnija protuzračne obrane (Los Angeles, CA)
1/25. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Signal Hill, CA)
2/25. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Long Beach, CA)
3/25. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (San Pedro, CA)
4/25. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Santa Monica, CA)
5/25. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Stanton, Kalifornija)
6/25. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Pasadena, CA)

26. topnička pukovnija protuzračne obrane (Chicago, IL)
1/26. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Highland Park, IL)
2./26. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Addison, IL)
3/26. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Lansing, IL)
4/26. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Gary, IN)

27. topnička topnička pukovnija protuzračne obrane (Detroit, MI)
1/27. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Sterling Heights, MI)
2./27. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Pontiac, MI)
3./27. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Dearborn Heights, MI)
3./27. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Grosse Point, MI)

28. topnička pukovnija protuzračne obrane (San Francisco, CA)
1/28. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (San Rafael, CA)
2./28. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Oakland, CA)
3./28. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Pacifica, CA)
4./28. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (San Mateo, CA)

29. topnička pukovnija protuzračne obrane (Buffalo, NY)
1/29. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Plattsburgh AFB)
2./29. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Griffis AFB)
3./29. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Niagara-Buffalo, NY)
4./29. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Ogdensburg, NY)

30. topnička topnička pukovnija protuzračne obrane (Cleveland, OH)
1/30. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Indianapolis, IN)
2./30. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Cincinnati-Dayton, OH)
3/30. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Columbus, OH)
4/30. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Cleveland, OH)

31. topnička pukovnija protuzračne obrane (Norfolk, VA)
1/31. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Norfolk, VA)
2./31. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Charleston, SC)
3./31. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Raleigh, NC)
4/31. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Norfolk, VA)
5./31. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Columbia, SC)
6/31. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Charlotte, NC)

32. topnička pukovnija protuzračne obrane (New York City, NY)
1/32. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (White Plains, NY)
2/32. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Levittown, NY)
3/32. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Long Beach, NY)
4/32. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Yonkers, NY)
5/32. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Oyster Bay, NY)
6/32. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Spring Valley, NY)

33. topnička topnička pukovnija protuzračne obrane (New Orleans, LA)
1/33. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (New Orleans, LA)
2/33. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Barksdale AFB, LA)
3/33. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Memphis, TN)
4/33. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Little Rock, AK)
5/33. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Jackson, MS)
6/33. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (New Orleans, LA)

34. topnička topnička pukovnija protuzračne obrane (Honolulu, HI)
1/34. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Honolulu, HI)
2/34. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Havaji, HI)
3/34. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Honolulu, HI)
4/34. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Kauai, HI)

35. topnička topnička pukovnija protuzračne obrane (Boston, MA)
1/35. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Cambridge, MA)
2/35. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Salem, MA)
3/35. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Worcester, MA)
4/35. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Fall River, MA)

36. topnička topnička pukovnija protuzračne obrane (Omaha, NB)
1/36. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Wichita, KS)
2/36. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Topeka, KS)
3/36. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Omaha, NB)
4./36. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (St. Louis, MI)
5./36. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Kansas City, MI)
6/36. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Lincoln AFB, NB)

37. topnička topnička pukovnija protuzračne obrane (Las Vegas, NV)
1/37. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (San Diego, Kalifornija)
2/37. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Fresno, CA)
3/37. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Beale AFB, CA)
4/37. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Las Vegas, NV)
5/37. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Dvorac AFB, CA)
6/37. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Nellis AFB, NV)

38. topnička pukovnija protuzračne obrane (Seattle, WA)
1/38. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Seattle, WA)
2/38. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Seattle, WA)
3/38. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Hanford Site, WA)
4/38. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Spokane, LI)

39. topnička pukovnija protuzračne obrane (Houston, TX)
1/39. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (San Antonio, Teksas)
2/39. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Austin, Teksas)
3/39. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Dallas, Teksas)
4/39. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Houston, Teksas)
5/39. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Dyess AFB, TX)
6/39. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Dallas, Teksas)

40. topnička topnička pukovnija protuzračne obrane (Philadelphia, PA)
1/40. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Philadelphia, PA)
2/40. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Philadelphia, PA)
3/40. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Harrisburg, PA)
4/40. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Pittsburgh, PA)
5/40. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Pittsburgh, PA)
6/40. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Scranton, PA)

41. topnička pukovnija protuzračne obrane (Milwaukee, WI)
1/41. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Milwaukee, WI)
2/41. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Green Bay, WI)
3/41. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Minneapolis-St. Paul, MI)
4/41. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Duluth, MI)

42. topnička pukovnija protuzračne obrane (Washington, D.C.)
1/42. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Rockville, MD)
2/42. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Waldorf, MD)
3/42. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Phoenix, MD)
4/42. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Davidsonville, MD)

43. topnička topnička pukovnija protuzračne obrane (Miami, FL)
1/43. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Miami, FL)
2/43. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Jacksonville, FL)
3/43. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Patrick AFB, FL)
4/43. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Atlanta, GE)
5/43. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Savannah, GE)
6/43. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Macon, GE)

44. topnička pukovnija protuzračne obrane (Washington, D.C.)
1/44. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Skidmore, dr. Med.)
2/44. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Marlboro, dr. Med.)
3/44. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Brandywine, MD)
4/44. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Accokeek, MD)

45. topnička pukovnija protuzračne obrane (New York City, NY)
1/45. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (East Brunswick, NJ)
2/45. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Rumson, NJ)
3/45. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Edison, NJ)
4/45. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Westfield, NJ)
5/45. ADA: 64 x MIM-49 Nike Zeus (Livingston, NJ)
6/45. ADA: 64 x MIM-14 Nike Hercules (Patterson, NJ)

Zapovjedništvo obalnog topništva

1. obalna topnička pukovnija (Panama)
1. bojna: 8 x 24 & quot
2. bojna: 12 x 16 & quot/50
3. bojna: 12 x 12 & quot/60
4. bojna: 24 x 5 & quot/70

2. obalna topnička pukovnija (New York)
1. bojna: 8 x 24 & quot
2. bojna: 12 x 12 & quot/60
3. bojna: 24 x 5 & quot/70

3. obalna artiljerija (Los Angeles)
1. bojna: 6 x 24 & quot
2. bojna: 12 x 12 & quot/60
3. bojna: 24 x 5 & quot/70

4. obalna artiljerija (Boston)
1. bojna: 12 x 12 & quot/60
2. bojna: 12 x 8 & quot/70
3. bojna: 24 x 5 & quot/70

5. obalna artiljerija (San Francisco)
1. bojna: 6 x 24 & quot/50
2. bojna: 12 x 12 & quot/60
3. bojna: 24 x 5 & quot/70

6. obalna artiljerija (Havaji)
1. bojna: 6 x 24 & quot/50
2. bojna: 12 x 12 & quot/60
3. bojna: 24 x 5 & quot/70
4. bojna: 24 x 5 & quot/70

7. obalna artiljerija (Fort Hancock, NJ)
1. bojna: 12 x 12 & quot/60
2. bojna: 24 x 5 & quot/70

8. obalna artiljerija (Portland)
1. bojna: 12 x 12 & quot/60
2. bojna: 24 x 5 & quot/70

9. obalna artiljerija (Portsmouth)
1. bojna: 12 x 12 & quot/60
2. bojna: 12 x 8 & quot/70

10. obalna artiljerija (Block Island)
1. bojna: 12 x 12 & quot/60
2. bojna: 12 x 8 & quot/70

11. obalna artiljerija (zaljev Chesapeake)
1. bojna: 6 x 24 & quot
2. bojna: 12 x 12 & quot/60
3. bojna: 24 x 5 & quot/70

12. obalna artiljerija (Charleston)
1. bojna: 12 x 12 & quot/60
2. bojna: 12 x 8 & quot/70

13. obalna artiljerija (Sv. Augustin)
1. bojna: 12 x 12 & quot/60
2. bojna: 12 x 8 & quot/70

14. obalna artiljerija (Astoria, OR)
1. bojna: 12 x 12 & quot/60
2. bojna: 24 x 5 & quot/70

15. obalna artiljerija (Miami)
1. bojna: 8 x 24 & quot
2. bojna: 12 x 12 & quot/60
3. bojna: 24 x 5 & quot/70

16. obalna artiljerija (Roanoke, NC)
1. bojna: 12 x 12 & quot/60
2. bojna: 24 x 5 & quot/70

Re: Borbeni redovi Tamne Zemlje

po Simon Darkshade & raquo pon, 10. lipnja 2019. u 11:58

Nacionalna garda: 28 divizija, 1.952.739 osoblja

27. pješačka divizija (New York)
36. pješačka divizija (Texas)
40. pješačka divizija (Kalifornija)
43. pješačka divizija (Connecticut/Vermont/Rhode Island)

92. pješačka brigada (Ratna nepredviđena misija: Island)
111. pješačka brigada (Ratna nepredviđena misija: Panama)
129. pješačka brigada
156. pješačka brigada
167. oklopna brigada
192. pješačka brigada (Ratna nepredviđena misija: Aleuti)
200. pješačke brigade
218. pješačka brigada (Ratna nepredviđena misija: Guam)
219. oklopna brigada
237. pješačka brigada

Treća američka armija - Ft Sheridan, IL NATO misija

XI korpusa
29. pješačka divizija (Virginia)
30. pješačka divizija (Sjeverna Karolina)
48. oklopna divizija (Florida/Georgia)
125. oklopno konjička pukovnija (Južna Karolina)
163. oklopna brigada
207. pješačka brigada

XV korpusa
31. pješačka divizija (Alabama)
44. pješačka divizija (Delaware/Maryland)
52. oklopna divizija (Mississippi/Louisiana)
278. oklopno konjička pukovnija (Tennessee)
199. oklopna brigada
256. pješačke brigade

XII korpusa
28. pješačka divizija (Pennsylvania)
42. pješačka divizija (New York)
50. oklopna divizija (New Jersey)
107. oklopno konjička pukovnija (Ohio)
205. oklopna brigada
182. pješačka brigada

XIV korpusa
26. pješačka divizija (Massachusetts)
35. pješačka divizija (Kansas/Missouri)
49. oklopna divizija (Texas)
124. oklopno konjička pukovnija (Colorado)
225. oklopna brigada
155. pješačka brigada

Peta armija
32. pješačka divizija (Wisconsin)
33. pješačka divizija (Illinois)
34. pješačka divizija (Iowa)
37. pješačka divizija (Ohio)
38. pješačka divizija (Indiana)
41. pješačka divizija (Oregon)

111. oklopno konjička pukovnija
123. oklopno konjička pukovnija

Šesta armija
45. pješačka divizija (Oklahoma)
46. ​​pješačka divizija (Michigan)
47. pješačka divizija (Minnesota)
51. pješačka divizija (Washington)
53. pješačka divizija (Kentucky/Zapadna Virginija)
54. pješačka divizija (Arizona/Novi Meksiko)

108. oklopno konjička pukovnija
116. oklopno konjička pukovnija (Idaho)

Zapovjedništvo protuzrakoplova: 80 bataljuna

Soo Brave
455. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
469. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
483. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm

Hanford Site
458. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
488. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
462. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm

Savannah Site
479. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
497. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
507. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm

Washington DC
456. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
470. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
473. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
480. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
502. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
504. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
522. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
524. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
525. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
526. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm

New York City
475. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
477. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
494. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
500. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
506. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
508. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
509. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
517. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
527. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
529. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm

Philadelphia
451. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
457. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
485. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
493. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
505. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
513. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm

Chicago
463. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
468. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
472. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
512. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
523. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
530. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm

Boston
467. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
471. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
478. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
511. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
515. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
520. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm

Charleston
476. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
496. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
528. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm

Norfolk
459. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
461. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
492. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm

Miami
453. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
499. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
514. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm

Detroit
454. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
484. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
487. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm

Pavla/Minneapolis
460. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
486. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
519. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm

Seattle
465. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
498. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
521. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm

San Francisco
450. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
474. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
481. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
489. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
490. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
516. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm

Los Angeles
452. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
464. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
482. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
495. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
501. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
503. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm

Havaji
466. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
491. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm
510. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 120 mm
518. protuzrakoplovni topnički bataljon: 24 x 90 mm


Rezerva vojske: 36 divizija, 2 084.993 osoblja

13. oklopna divizija
14. oklopna divizija
16. oklopna divizija
18. oklopna divizija

65. pješačka divizija
69. pješačka divizija
70. pješačka divizija
72. pješačka divizija

75. pješačka divizija
76. pješačka divizija
78. pješačka divizija
79. pješačka divizija

84. pješačka divizija
87. pješačka divizija
89. pješačka divizija
90. pješačka divizija

20. oklopna divizija
23. oklopna divizija
24. oklopna divizija
25. oklopna divizija

66. pješačka divizija
67. pješačka divizija
68. pješačka divizija
71. pješačka divizija

73. pješačka divizija
74. pješačka divizija
77. pješačka divizija
80. pješačka divizija

81. pješačka divizija
83. pješačka divizija
85. pješačka divizija
86. pješačka divizija

88. pješačka divizija
91. pješačka divizija
106. zračno -desantna divizija
108. zračno -desantna divizija

Zapovjedništvo za obuku pričuvne vojske
25 odjeljenja za obuku (92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 102, 103, 104, 105, 107, 110, 111, 112, 116, 118, 120, 121, 122, 123, 124, 125)

Re: Borbeni redovi Tamne Zemlje

po Simon Darkshade & raquo pon, 10. lipnja 2019. u 11:59

Bojni red Mornarice Sjedinjenih Država 1961/62

Mornarica SAD -a: 1993. brodovi, 245 podmornica, 8.239 zrakoplova, 1.329.356 ljudi
28 bojnih brodova (28 aktivnih, 4 u izgradnji)
12 bojnih krstaša (12 aktivnih)
44 nosača aviona (36 aktivnih, 8 rezervnih, 4 u izgradnji)
108 krstarica (69 aktivnih, 39 rezervnih, 12 u izgradnji)
497 razarača (296 DD/70 DDG aktivno, 131 DD rezerva, 26 u izgradnji)
320 pratilaca razarača (174 aktivna, 146 pričuva, 23 u izgradnji)
176 podmornica (102 aktivne, 74 pričuvne, 6 u izgradnji)
44 nuklearne podmornice (+ 18 u izgradnji)
25 podmornica s balističkim projektilima (+ 17 u izgradnji)
659 Amfibijskih ratnih brodova (277 aktivnih, 382 rezervna, 21 u izgradnji)
325 minolovaca (104 aktivna, 221 rezerva)

Battle Force, Atlantska flota

BatDiv 1
Texas BBGN-91, California BBGN-92, New York BBGN-93
DESRON 9: Kenneth D. Bailey DD-803, Rowan DD-822, Higbee DD-834, New DD-838, John Paul Jones DD-947, Anderson DD-980, Israel DD-1000, John A. Moore DD-1025 ,

BatDiv 2
Iowa BBG-79, New Jersey BBG-80, South Dakota BBG-73
DESRON 14: Vesole DD-891, Solar DD-907, McCawley DD-927, Waters DD-938, Jonas Ingram DD-945, Somers DD-956, Hughes DD-981, Drexler DD-987

BatDiv 4
Connecticut BBG-69, Missouri BBG-81, Rhode Island BBG-87
DESRON 7: McCaffery DD-873, O’Hare DD-902, Foltz DD-922, Kirk DD-930, Woodworth DD-973, Shaw DD-993, De Grasse DD-1015, Rentz DD-1026

BatDiv 7
Alabama BBG-76, Kentucky BBG-84, Michigan BBG-72
DESRON 19: Robert A. Owens DD-847, Fiske DD-859, Lummus DD-915, Ahearn DD-928, Dupont DD-951, Knight DD-967, Wilson DD-984, Charles Lawrence DD-1010

BatCruDiv 1
Monitor BCG-19, puritanski BCG-24, Merrimack BCG-20
DESRON 33: Wiltsie DD-806, Woodrow R. Thompson DD-812, Southerland DD-814, Shale DD-823, Henderson DD-826, Charles H. Roan DD-870, Harold J. Ellison DD-877, Schwab DD- 908

BatCruDiv 3
Havajski BCG-13, Samoa BCG-18, Filipini BCG-14
DESRON 36: Lloyd Thomas DD-816, Timmerman DD-848, Ozbourn DD-863, Fred T. Berry DD-871, Charles R. Ware DD-878, Stickell DD-901, Colbert DD-929, Trenchard DD-937

Nosači zrakoplova, Atlantska flota

CarDiv 2
Enterprise CVAN-65, Intrepid CVAN-68
Long Beach CAGN-174, Brooklyn CAGN-177, Indianapolis CLG-163, St. Louis CLG-165, Dallas CA-155, Scranton CA-158
DESRON 1: Preble DDG-26, Talbot DDG-29, Buchanan DDG-58, Goldsborough DDG-64, Harding DD-966, Shea DD-989, Prendergast DD-1005, Little DD-1022
DESRON 25: Stockham DDG-38, McCormick DDG-51, Conyngham DDG-61, John Young DDG-69, Chevalier DD-833, Rupertus DD-868, Hawkins DD-886, Perkins DD-890

CarDiv 3
Sjedinjene Američke Države CVA-57, Iwo Jima CVB-52
New York City CAG-137, San Francisco CAG-156, Cincinatti CLG-166, Portland CLG-168, Newport News CA-143, Philadelphia CA-138
DESRON 5: Reeves DDG-9, Leahy DDG-22, Sinclair DDG-31, Claude V. Ricketts DDG-47, Mullinix DD-954, Caine DD-969, Morris DD-977, Rhind DD-983
DESRON 24: Ramsay DDG-34, Charles F. Adams DDG-43, Cochrane DDG-65, Osborne DDG-71, William R. Rush DD-804, Abner Read DD-821, Corry DD-837, Glennon DD-857

CarDiv 5
Independence CVA -59, Okinawa CVB -53
Columbus CAG-85, Lincoln CAG-88, Roanoke CLG-146, Gary CLG-148, Cheyenne CA-124, Shreveport CA-123
DESRON 12: Willis A. Lee DDG-3, Pye DDG-27, Trenchard DDG-33, Towers DDG-52, Seach DD-1002, Galbraith DD-1004, Breese DD-1017, Upshur DD-1019

CarDiv 6
Ranger CVA-60, Tripoli CVB-55
San Juan CLG-170, Wilmington CLG-172, Quincy CA-115, San Antonio CA-126
DESRON 20: Biddle DDG-46, Barney DDG-48, Sampson DDG-54, Semmes DDG-62, Joseph E. Campbell DD-1009, Volz DD-1011, Esek Hopkins DD-1013, Kendrick DD-1016

Prijevoznici za obuku, Atlantska flota
Yorktown CVT-10
Kaputi CVLT-40

Snaga razarača, Atlantska flota

DESRON 13
Engleski DD-736, Wallace L. Lind DD-742, Maddox DD-758, Hyman DD-759, Eversole DD-830, Agerholm DD-846, Robert L. Wilson DD-864, Parle DD-913

DESRON 22
Charles S. Sperry DD-737, Četka 770, Selentine 788, Stormes DD-795, Shelton DD-831, Everett F. Larson DD-850, Leary DD-892, Chaput DD-935

DESRON 31
Hugh Pervis DD-748, Purdy DD-761, J. William Ditter DD-777, Henley DD-794, Goodrich DD-851, Witek DD-865, Fechteler DD-883, Newman K. Perry DD-896

DESRON 32
Ingraham DD-734, Samuel M. Moore DD-772, Lofberg DD-784, Douglas H. Fox DD-797, Dyess DD-893, John R. Craig DD-898, Delphy DD-914, Cummings DD-916

DESRON 43
Cooper DD-735, Soley DD-746, Walke DD-750, De Haven DD-754, Thomas H. Fraser DD-763, Plavi DD-769, John A. Bole DD-780, Gwin DD-790

Podmornice, Atlantska flota

SUBRON 2
Dragonet SS-300, Dugong SS-359, Hackleback SS-302, Ling SS- 304, Grgeč SS-320 Sablefish SS-310, Morski konj SS-311, Vepar SS-334, Lamprey SS-378, Lizardfish SS-379, Sand Koplje SS-386, Razorback SS-399

SUBRON 4
Wolffish SS-454, Pickerel SS-455, Grenadier SS-456, Pompano SS-457, Lipan SS-458, Needlefish SS-459, Sculpin SS-460, Dorado SS-461, Comber SS-462, Sea Panther SS-463 , Tiburon SS-464, Chicolar SS-465

SUBRON 8
Skipjack SSN-507, Turbot SSN-508, Saury SSN-509, Sailfish SSN-510, Scamp SSN-511, Scorpion SSN-512, Shark SSN-513, Snook SSN-514, Triton SSGN-554, Orca SSGN-555

SUBRON 10
Nautilus SSN-478, Argonaut SSN-479, Corsair SSN-480, Seawolf SSN-481, Kornjača SSN-482, Dolphin SSN-483, Narwhal SSN-484, Walrus SSN-485, Golet SSN-48, Hydra SSN-487

SUBRON 12
Mlatilac SSN-525, Dopuštenje SSN-526, Klip SSN-527, Šipka SSN-528, Tulibee SSN-529, Kraken SSN-530, Morski vrag SSN-538, Losos SSN-539, Piškavica SSN-540, Herring SSN-541

SUBRON 14
George Washington SSBN-517, Theodore Roosevelt SSBN-518, Benjamin Franklin SSBN-523, Sam Houston SSBN-524, Andrew Jackson SSBN-535, Alexander Hamilton SSBN-546, John Jay SSBN-549, James Madison SSBN-550

SUBRON 16
Ulysses S. Grant SSBN-536, Henry Clay SSBN-537, Daniel Webster SSBN-544, Nathan Hale SSBN-545, Daniel Boone SSBN-547, Davy Crockett SSBN-548, Patrick Henry SSBN-521, Thomas Jefferson SSBN-522

Amfibijske snage, Atlantska flota

FIBRON 4
Normandija CVHA-1
Scarborough LPD-11
Plymouth Rock LSD-29, Tortuga LSD-26
George Clinton LPA-256
Union LKA-93, Vermilion LKA-94, Stokes LKA-68, Tyrrell LKA-80, Winston LKA-99
Suffolk County LST-1285, Wexford County LST-1315, White County LST-1316, Whitfield County LST-1317, Windham County LST-1318

FIBRON 6
Alžir CVHA-3
Stamford LPD-7
Mount Vernon LSD-34, Oak Hill LSD-7
Michael Kovats LPA-253
Maycomb LKA-106, Oglethorpe LKA-102, Merrick LKA-100, Southampton LKA-66, New Hanover LKA-73
Cumberland County LST-1297, Middlesex County LST-1298, Arlington County LST-1256, Fairfax County LST-1257, New London County LST-1319

FIBRON 8
Mount Olympus LGC-8
Saipan LPH-3
Burlington LPD-12
Kolonijalni LSD-18, Point Defiance LSD-24, Rushmore LSD-14
Richard Montgomery LPA-258, Henry Knox LPA-264
Duplin LKA-87, Lenoir LKA-74, Alamance LKA-75, Imperial LKA-98, Woodford LKA-86
Kent County LST-1291, Dorchester County LST-1292, orthampton County LST-1262, Harford County LST-1255, Lyon County LST-1272

FIBRON 10
Taconic LGC-17
Nassau LPH-2
Amherst LPD-9
Peacefield LSD-36, Lindenwald LSD-6, Epping Forest LSD-4
Izrael Putnam LPA-259, John Stark LPA-263
Wheatland LKA-85, San Joaquin LKA-96, Seminole LKA-91, Torrance LKA-76, Valencia LKA-81
Middlesex County LST-1294, King George County LST-1293, Union County LST-1306, Sussex County LST-1296, Graham County LST-1288

FIBRON 12
Pocono LGC-16
Chosin LPH-6
Windsor LPD-5
Belle Grove LSD-2, Alamo LSD-31, Fort Marion LSD-22
Djevica LKA-20, Blizanci LKA-59, Ovan LKA-60, Lav LKA-61
Lancaster Count LST-1260, Chester County LST-1261, Grant County LST-1286, York County LST-1287, Westchester County LST-1314

Snage za potporu vatrogasne amfibije, Atlantska flota
Carronade LFS-1, Culverin LFS-4
Rijeka Blackstone LSM (R) -403, rijeka Cumberland LSM (R) -411, Desplaines River LSM (R) -412, Gila River LSM (R) -504, Grand River LSM (R) -505, Green River LSM (R ) -506, rijeka Greenbrier LSM (R) -507, rijeka Gunnison LSM (R) -508, rijeka Holston LSM (R) -509, James River LSM (R) -510, Pearl River LSM (R) -516, prah Rijeka LSM (R) -519, Raccoon River LSM (R) -520, Red River LSM (R) -522, Republican River LSM (R) -523, Saint Croix River LSM (R) -524, St. Francis River LSM (R) -525, rijeka St. John LSM (R) -526, rijeka svetog Josipa LSM (R) -527 ,, rijeka Smoky Hill LSM (R) -531, rijeka Smirna LSM (R) -532, rijeka Trinity LSM (R) -535

Snage za čišćenje mina, Atlantska flota
Uspjeh AMF-1, Glasnik AMF-4
Bijes CM-6, Žestoki CM-8
Agilni MS-421, Agresivni MS-422, Osvetnik MS-423, Podebljani MS-424, Nosač MS-425, Sukob MS-426, Osvajanje MS-427, Dash MS-428, Detektor MS-429, Izravni MS-430, Dominirajući MS-431, dinamički MS-432, Force MS-445, Fortify MS-446, Galant MS-447, Guide MS-448, Illusive MS-449, Imprensive MS-450, Implicit MS-451, Inflict MS-452, Leader MS-453, Loyalty MS-454, Lucid MS-455, Nimble MS-456
Acme MSO-512, zadivljujući MSO-513, vatreni MSO-514, napredni MSO-515, osiguranje MSO-516, alacrity MSO-517, sposobnost MSO-518, Adroit MSO-519, alkemija MSO-520, Armada MSO-521, Esager MSO-532, Elusive MSO-533, Fortify MSO-534, Harlequin MSO-535, Harrier MSO-536, Incredible MSO-537, Jubilant MSO-538, Lance MSO-539, Marvel MSO-540, Važan MSO-541

Patrolne snage, Atlantik
Nantucket PF-131, Niagara PF-132,
Smaragd PG-242, Safir PG-243, Rubin PG-244, Ametist PG-245, Jantar PG-246, Jet PG-247, Alabaster PG-248, Granat PG-249, Kalcedon PG-250, Jasper PG-251, Opal PG-252, Mjesečev kamen PG-253, Ahat PG-254, Akvamarin PG-255

CarDiv 15
Jezero Champlain CVS-30, Essex CVS-9
Galveston CLG-94, Manchester CLG-78
CORTRON 2: Matthew C. Perry DEG-2, Davidson DEG-8, Ragnar Thunderhelm DEG-24, Kleinsmith DEG-30, Edward Hanson DE-717, Lederer DE-722, William E. Holyoke DE-724, Tostigsson DE-727
CORTRON 5: Lloyd E. Acree DE-616, Mack DE-618, Presley DE-631, Robert F. Keller DE-647, Haas DE-652, Hanna DE-664

CarDiv 18
Ticonderoga CVS-14, Boxer CVS-21
Biloxi CLG-101, Cleveland CLG-67
CORTRON 6: Bradley DEG-1, Brooke DEG-3, Rukavica DEG-10, Stoddert DEG-16, Benjamin F. Baker DE-718,
Alan Brentworthy DE-723, Lejeune DE-728, Cluverius DE-732
CORTRON 11: Lloyd Thomas DE-679, Oswald A. Powers DE-687, Alfred Wolf DE-689, Myles C. Fox DE-691, Kenneth D. Bailey DE-697, Dennis J. Buckley DE-698

CORTRON 7
Raymond DE-603, Naifeh DE-612, George E. Davis DE-617, Rombach DE-624, Straus DE-636, Jack Miller DE-638, Formoe DE-667, Carpender DE-719

CORTRON 10
Doyle C. Barnes DE-613, Thaddeus Parker DE-629, Stafford DE-639, Tabberer DE-64, Douglas A. Munro DE-650, Heyliger DE-668, Carpelotti DE-693, Pendleton DE-731

CORTRON 13
Jesse Rutherford DE-607, Lawrence C. Taylor DE-643, Cross DE-663, Tweedy DE-670, Rizzi DE-674, Steinaker DE-685, Everett F. Larson DE-699, Claud Jones DE-733

CORTRON 16
Ključ DE-608, Jaccard DE-615, John L. Williamson DE-630, Dufilho DE-651, Kendall C. Campbell DE-658, Howard F. Clark DE-671, Groves DE-688, Gyatt DE-695

CORTRON 20
Ulvert M. Moore DE-657, Bivin DE-673, Wagner DE-676, Keppler DE-680, Weiss DE-682, Sheehan DE-686, Charles R. Ware DE-692, William R. Rush DE-701

CORTRON 24
Corbesier DE-653, Goss DE-659, Grady DE-660, Lewis DE-672, Osberg DE-675, Henry W. Tucker DE-681, Harold J. Ellison DE-690, Benner DE-696

BatDiv 5
Massachusetts BBG-75, Indiana BBG-74, North Carolina BBG-68
DESRON 17: Beatty DD-781, Putnam DD-782, John W. Thomasen DD-785, Buck DD-786, Davis DD-949, Turner Joy DD-960, Mayo DD-972, Stockton DD-994

CarDiv 9
Sazviježđe CVA-63, Guadalcanal CVB-54
Boston CAG-82, Sacramento CAG-127, Worcester CLG-145, Vallejo CLG-147, Oregon City CA-160, Albuquerque CA-161
DESRON 39: Moffett DDG-16, Dahlgren DDG-24, Worden DDG-39, Culpepper DDG-42, Edson DD-955, Gwin DD-991, Ichabod Crane DD-1012, Woolsey DD-1021

CarDiv 10
New Orleans CVB-56, Coral Sea CVB-51
Olympia CAG-117, Pittsburgh CAG-83, Bridgeport CA-159, Omaha CA-144
DESRON 21: Gridley DDG-8, Benson DDG-10, John McCloy DDG-36, Bedford DDG-41, Power DD-856, Joseph P. Kennedy Jr. DD-867, Harwood DD-874, Forrest Royal DD-885

DESRON 41
Allen M. Sumner DD-732, Haynsworth DD-740, Compton DD-744, O’Brien DD-752, Collet DD-757, Shannon DD-764, Bordelon DD-894, Furse DD-895

DESRON 46
Mansfield DD-755, Adams DD-766, Henry H. Wiley DD-777, John R. Pierce DD-779

CORTRON 8
Blake DEG-14, Watts DEG-20, Flandrija DEG-25, Oberrender DEG-28, Cromwell DE-704, Courtney DE-706, Joseph Clancy DE-721, McMorris DE-737

CORTRON 12
Llewelyn DEG-15, Southard DEG-17, Constantine DEG-18, Elliott DEG-21, Lester DE-707, Gatch DE-716, Upshur DE-738, Neville DE-741

SUBRON 18
Sealion SSN-499, Skate SSN-500, Sea Monk SSN-515, Stingray SSN-516, Darter SSN-501, Swordfish SSN-502, Sargo SSN-505, Seadragon SSN-506

SUBRON 20
Apogon SS-315, Burrfish SS-319, Blenny SS-331, Cobbler SS-350, Diodon SS-355, Ono SS-363, Nerka SS-385, Bang SS-390, Atule SS-408, Spot SS-418, Vendace SS-424, Hamlet SS-430

FIBRON 2
Sloboda BBHA-1
Rabaul LPH-4
Jamestown LPD-1
Westland LSD-37, Springwood LSD-38, Thomaston LST-28
Tadeusz Kościuszko LPA-257, Simeon Thayer LPA-252
Titanija LKA-13, Oberon LKA-14, Andromeda LKA-15, Vodenjak LKA-16
Župa Terrebonne LST-1299, okrug Richmond LST-1300, okrug Terrell LST-1301, okrug Tioga LST-1302, okrug Washington LST-1312, željeznička županija LST-1277, okrug Henry LST-1278

Snage za čišćenje mina, Mediteran
Pozdrav MS-469, Vještina MS-470, Stalwart MS-471, Čvrst MS-472, Swerve MS-473, Valor MS-474, Venture MS-475, Vigor MS-476, Vital MS-477

8. flota (Roosevelt Roads, Porto Rico)

CarDiv 12
Valley Forge CV-34, Filipinsko more CV-35
Fargo CLG-151, Hartford CLG-149, Springfield CLG-77, Providence CLG-95, Dover CA-122, Frederick CA-125,
DESRON 6: Manley DD-950, Edison DD-961, Henrechon DD-970, Conner DD-995, Duncan DD-887, Orleck DD-899, Winslow DD-923, Zeilin DD-941

SUBRON 6
Mreža SS-488, Blueback SS-489, Bonefish SS-490, Barracuda SS-491, Bonita SS-492, Barbero SS-493, Blackfin SS-494, Albacore SS-476, Bass SS-477

Battle Force, Pacifička flota

BatDiv 3
Kansas BBG-86, Wisconsin BBG-82, Utah BBG-71
DESRON 18: Stormhelm DD-810, Hollister DD-829, George K. MacKenzie DD-854, Stribling DD-880, Russell DD-979, Mayrant DD-982, Ringgold DD-997, Westermark DD-1003

BatDiv 6
Pennsylvania BBGN-94, Nebraska BBG-77, Vermont BBG-70
DESRON 4: Robert H. McCard DD-842, Ernest G. Small DD-855, Noa DD-858, Dyer DD-920, Barry DD-946, Landsdowne DD-962, Meade DD-975, Robert H. Smith DD- 988

BatDiv 8
Louisiana BBG-89, Georgia BBG-90, Oklahoma BBG-78
DESRON 11: Epperson DD-809, Perry DD-861, Brinkley Bass DD-900, Marcus DD-921, Murphy DD-974, Cooper DD-985, Rochambeau DD-1014, Crosby DD-1020

BatCruDiv 2
Guam BCG-15, Panama BCG-16, Porto Rico BCG-17
DESRON 35: Hamner DD-808, Castle DD-811, Frank Knox DD-813, Carpenter DD-845, Herbert J. Thomas DD-853, Leonard F. Mason DD-869, Steinaker DD-876, Brownson DD-881

BatCruDiv 4
Chesapeake BCG-21, Kongres BCG-22, predsjednik BCG-23,
DESRON 34: Keppler DD-817, Johnston DD-841, Richard E. Kraus DD-866, Arnold J. Isbell DD-882
Underhil DD-906, Joseph R Julian DD-909, Billingsley DD-931, Dent DD-936

Nosači zrakoplova, Pacifička flota

CarDiv 1
Langley CVAN-66, Princeton CVAN-67
Norfolk CAGN-175, Bremerton CAGN-176, Huntington CLG-150, St. Petersburg CLG-154, Des Moines CA-141, Kansas City CA-157
DESRON 2: Farragut DDG-17, William V. Pratt DDG-25, Aylwin DDG-32, Welles DDG-40, Morton DD-958
Srna DD-976, Deignan DD-1001, Caperton DD-1007
DESRON 27: Broderick DDG-53, Robison DDG-56, Tattnall DDG-63, Richard E. Byrd DDG-67, Seymour D. Owens DD-819, Benner DD-835, Damato DD-884, Woodbury DD-939

CarDiv 4
Saratoga CVA-61, Lexington CVA-62
Los Angeles CAG-136, Chicago CAG-139, Tampa CLG-153, Mobile CLG-75, Detroit CA-140, Salem CA-142
DESRON 8: Mitscher DDG-1, Dewey DDG-5, Rodman DDG-12, Sims DDG-14, Hull DD-953, Endicott DD-965, Thomas B. Howard DD-1006, Gooding DD-1023
DESRON 29: Janson DDG-37, Lawrence DDG-45, Hoel DDG-57, Joseph Strauss DDG-60, Rogers DD-889, Dirk Ironsmith DD-905, Jack Williams DD-911, Champlin DD-926

CarDiv 7
Kitty Hawk CVA-64, Franklin D. Roosevelt CVB-50
Albany CAG-89, Baltimore CAG-81, Sioux Falls CLG-152, Little Rock CLG-80, Bayonne CA-121, Fall River CA-92
DESRON 16: John S. McCain DDG-2, Alden DDG-15, Lynde DDG-50, Berkeley DDG-59, Parsons DD-957, Mustin DD-978, Tolman DD-992, Hoban DD-999
DESRON 26: Wilkinson DDG-4, Gleaves DDG-11, Macdonough DDG-19, Ericsson DDG-23, Meredith DD-903, Faircloth DD-919, Le Roy DD-932, Charles J. Berry DD-942

CarDiv 11
Bonhomme Richard CV-27, Reprisal CV-25
Youngstown CLG-173, Tucson CG, Macon CA-91, Newark CA-116
DESRON 23: Mahan DDG-6, Luce DDG-18, Coontz DDG-20, Nicholson DDG-28, Vogelgesang DD-875, Henry W. Tucker DD-888, Pendergast DD-904, Colvocoresses DD-925, Gyatt DD-802 , Hoel DD-820, Basilone DD-844, Norris DD-872

Nosači obuke, Pacifička flota
Wright CVT-16
Manila Bay CVLT-43

DESRON 28
Moale DD-733, Hank DD-741, Drexler DD-768, Massey DD-793, Stein DD-910, Hauge DD-912, McAllister DD-918, Graham DD-934

DESRON 30
Borie DD-743, Tolman DD-767, Strong DD-783, Willard Keith DD-791, Lansdale DD-818, Richard B. Anderson DD-827, Myles C. Fox DD-849, Cone DD-879

DESRON 44
Ault DD-738, Gainard DD-745, Barton DD-749, Robert H. Smith DD-762, Taussig DD-771, Alfred A. Cunningham DD-774, Lindsey DD-789, Robert K. Huntington DD-798

SUBRON 1
Ronquil SS-401, Sea Cat SS-404, Sea Dog SS-406, Sea Fox SS-407, Macabi SS-381, Carp SS-345, Catfish SS-346, Dogfish SS-356, Trepang SS-417, Piranha SS -394, Plaice SS-395, Parche SS-389

SUBRON 3
Tench SS-431, Thornback SS-432, Tigrone SS-433, Tirante SS-434, Trutta SS-435, Toro SS-436, Torsk SS-437, Quillback SS-438, Runner SS-439, Conger SS-440, Cutlass SS-441, Diablo SS-442

SUBRON 5
Medregal SS-443, Requin SS-444, Irex SS-445, Sea Leopard SS-446, Odax SS-447, Sirago SS-448, Pomodon SS-449, Remora SS-450, Sarda SS-451, Spinax SS-452 , Volado SS-453, Amberjack SS-454

SUBRON 7
Tang SS-466, Trigger SS-467, Wahoo SS-468, pastrva SS-469, Gudgeon SS-470, tvrđi SS-471, Whiting SS-472, Grampus SS-473, anđeoski SS-474, sterlet SS-475

SUBRON 15
Abraham Lincoln SSBN-519, Robert E. Lee SSBN-520, John Marshall SSBN-531, John Adams SSBN-532, Ethan Allen SSBN-533, James Monroe SSBN-534, Samuel Adams SSBN-551, Paul Revere SSBN-552, James Polk SSBN-553

Amfibijske snage, Pacifička flota

FIBRON 3
Veracruz CVHA-2
Camden LPD-10
Ashland LSD-1, Carter Hall LSD-3, Cabildo LSD-16
Bellatrix LKA-13, Procyon LKA-2, Betelgeuse LKA-11, Prentiss LKA-89, Rankin LKA-90, Sedgwick LKA-103
Tom Green County LST-1304, Traverse County LST-1305, Vernon County LST-1307, Dukes County LST-1281, Johnson County LST-1282, Washtenaw County LST-1313

FIBRON 5
Kagoshima CVHA-4
Concord LPD-3
Fort Snelling LSD-23, San Marcos LSD-25, Spiegel Grove LSD-30
Trousdale LKA-79, Waukesha LKA-84, Ottawa LKA-88, Skagit LKA-92, Washburn LKA-95, Whitfield LKA-104
El Dorado County LST-1258, Beaufort County LST-1259, Jefferson County LST-1276, Douglas County LST-1279, Ford County LST-1280, Walworth County LST-1310

FIBRON 7
Wasatch LGC-9
Kwajalein LPH-7
Gloucester LPD-6
Donner LSD-20, utvrda Mandan LSD-21, Sagamore Hill LSD-35
Christopher Gadsden LPA-261, Arthur St. Clair LPA-260
Todd LKA-71, Caswell LKA-72, Grad LKA-77, Trego LKA-78, Yancey LKA-101
Hamilton County LST-1263, Pulaski County LST-1270, Clarke County LST-1265, San Bernadino County LST-1267, Monmouth County LST-1268

FIBRON 9
Eldorado LGC-11
Eniwetok LPH-8
Exeter LPD-8
Gunston Hall LSD-5, White Marsh LSD-8, Catamount LSD-17
Francis Marion LPA-249, Joseph Warren LPA-255
Venango LKA-82, Vinton LKA-83, Tolland LKA-64, Shoshone LKA-65, Starr LKA-67
Montgomery County LST-1269, Churchill County LST-1264, Orleans župa LST-1271, Lincoln County LST-1274, Lawrence County LST-1275

FIBRON 11
Adirondack LGC-15
Inchon LPH-1
Taunton LPD-4
Casa Grande LSD-13, Shadwell LSD-15, Comstock LSD-19
James Varnum LPA-254, Daniel Morgan LPA-251
Montague LKA-105, Warwick LKA-107, Whitley LK-108, Suffolk LKA-69, Tate LKA-70
Lorain County LST-1289, Wood County LST-1290, Orange County LST-1295, Tolland County LST-1303, Steuben County LST-1266

Snage za potporu vatrogasne amfibije, Pacifička flota
Haubica LFS-2, Bombard LFS-3
Big Black River LSM (R) -401, Big Horn River LSM (R) -402, Broadkill River LSM (R) -405, Chariton River LSM (R) -407, Black Warrior River LSM (R) -404,, kanadski Rijeka LSM (R) -406,, Rijeka Charles LSM (R) -408, rijeka Clarion LSM (R) -409, rijeka Clark Fork LSM (R) -410, rijeka Elk LSM (R) -501, rijeka Escalanteo LSM ( R) -502, rijeka Flambeau LSM (R) -503, rijeka John Day LSM (R) -511, rijeka Lamiolle LSM (R) -512, rijeka Laramie LSM (R) -513, rijeka Maurice LSM (R) -514 , Rijeka Owyhee LSM (R) -515, rijeka Pee Dee LSM (R) -517, rijeka Pit LSM (R) -518, kišna rijeka LSM (R) -521, rijeka St. Mary LSM (R) -528, St. . Regise LSM (R) -529, Salmon Falls River LSM (R) -530, River Snake LSM (R) -533, Thames River LSM (R) -534, White River LSM (R) -536

Snage za čišćenje mina, Pacifička flota
Obrana AMF-2, zaštitnik AMF-3
Teror CM-5, Thunder CM-7
Embattle MS-433, Endurance MS-434, Energy MS-435, Engage MS-436, Enhance MS-437, Esteem MS-438, Excel MS-439, Exploit MS-440, Exultant MS-441, Fearless MS-442, Fidelity MS-443, Firma MS-444,, Značajni MS-457, Promatrač MS-458, Trajni MS-459, Pinnacle MS-460, Zakretni MS-461, Zalog MS-462, Pluck MS-463, Prestige MS-464 , Prime MS-465, Reaper MS-466, Rival MS-467, Sagacity MS-468,
Oštroumni MSO-522, Pregrada MSO-523, Bombard MSO-524, Bond MSO-525, Uzgonski MSO-526, Sposoban MSO-527, Promjena MSO-528, Kontrola MSO-529, Spretan MSO-530, Mutni MSO-531, , Phantom MSO-542, Quest MSO-543, Rampart MSO-544, Rebel MSO-545, Reform MSO-546, Strategy MSO-547, Strength MSO-548, Tenacity MSO-549, Traveller MSO-550, Zenith MSO-551

Patrolne snage, Pacifik
Erie PF-129, Superior PF-130, Mayflower PF-133
Oniks PG-256, Topaz PG-257, Tirkizna PG-258, Malahit PG-259, Turmalin PG-260, Karneol PG-261, Beril PG-262, Biser PG-263, Korund PG-264, Cinober PG-265, Jacinth PG-266

CarDiv 13
Leyte CVS-22, Kearsarge CVS-23
Vincennes CLG-102, Astoria CLG-98
CORTRON 3: Ramsey DEG-4, Forrest DEG-6, Dempsey DEG-11, Ingalls DEG-23, Dealey DE-703, Hammerburg DE-705, Blakely DE-715, LeHardy DE-730
CORTRON 19: Robert Brazier DE-605, Maurice J. Manue DE-611, Rolf DE-622, Richard M. Rowell DE-634, Oliver Mitchell DE-645, William Seiverling DE-656, Edward H. Allen DE-669, Rogers Blood DE-700

CarDiv 17
Randolph CVS-15, Bennington CVS-20
Oklahoma City CLG-83, Vicksburg CLG-69
CORTRON 1: O'Callahan DEG-7, Bronstein DEG-9, Kopriva DEG-13, Abercrombie DEG-27, Bridget DE-709, Hooper DE-711, John Willis DE-712, Joseph Taussig DE-714
CORTRON 4: O'Flaherty DE-602, Gentry DE-609, Walton DE-621, Richard S. Bull DE-633, Walter C. Wann DE-640, McCoy Reynolds DE-655, Gilligan DE-666, Woodrow R. Thompson DE-684

CORTRON 9
William F. Lynch DE-739, Edwin A. Howard DE-606, Johnnie Hutchins DE-620, Cecil J. Doyle DE-628, Dennis Edmonds DE-635, Wilson DE-642, Leland E. Thomas DE-648, Charles E. Brannon DE-661

CORTRON 17
Oscar C. Badger DE-734, Kenneth M. Willett DE-614, Woodson DE-619, Pratt DE-623, French DE-627, Williams DE-632, La Prade DE-637, Melvin R. Nawman DE-644

CORTRON 18
Kalbfus DE-740, John C. Butler DE-601, Richard W. Suesens DE-604, Traw DE-610, Alvin C. Cockrell DE-626, Chester T. O'Brien DE-649, Albert T. Harris DE- 662, William C. Lawe DE-678

CORTRON 21
McGinty DE-625, Le Ray DE-641, Conklin DE-654, Joseph E. Connolly DE-665, Vandivier DE-677, Francovich DE-683, Eugene A. Greene DE-694, William M. Wood DE-702

CarDiv 16
Crown Point CV-32, Port Royal CV-33,
Montgomery CLG-132, Salt Lake City CLG-171
DESRON 10: Forrest Sherman DD-944, Decatur DD-948, Charles F. Hughes DD-971, Hogan DD-996, Gearing DD-800, McKean DD-825, Samuel B. Roberts DD-843, Hanson DD-852

7. flota (Subic Bay, Filipini)

BatDiv9
New Hampshire BBG-88, Montana BBG-85
DESRON 37: Theodore E. Chandler DD-807, William C. Lawe DD-815, Rich DD-840, Bausell DD-862, Bigelow DD-952, Nelson DD-964, MacKenzie DD-998, Fairbrother DD-1027

BatDiv10
Washington BBG-67, Illinois BBG-83
DESRON 38: William M. Wood DD-805, James E. Kyes DD-828, Seaman DD-832, Holder DD-839, Fitch DD-963, Winterhalter DD-986, Reuben James DD-1008, Miller DD-1024

CarDiv 8
America CVA-58, Midway CVB-49
Phoenix CLG-162, Miami CLG-164, Northampton CLG-167, Cambridge CLG-169, Rochester CA-90, Saint Paul CA-84
DESRON 3: Crowninshield DDG-13, King DDG-21, Henry B. Wilson DDG-49, Thatcher DDG-72, Richard S. Edwards DD-959, Tillman DD-968, Lindsay DD-990, Boggs DD-1018
DESRON 40: Prodavači DDG-55, Benjamin Stoddert DDG-66, Waddell DDG-68, Barker DDG-70, Jones DD-924, Richardson Clover DD-933, Sharkey DD-940, John P. Fardy DD-943

CarDiv 14
Oriskany CV-24, jezero Erie CV-36
Houston CLG-96, Atlanta CLG-100
DESRON 15: Callaghan DDG-7, Fairfax DDG-30, Batler DDG-35, John King DDG-44, Eugene A. Greene DD-801, Gurke DD-824, Dennis J. Buckley DD-836, Warrington DD-860

DESRON 42
Lyman K. Swenson DD-756, Mannert L Abele DD-760, Shea DD-776, Zellars DD-792, James C. Owens DD-796, Hugh W. Hadley DD-799, Floyd B. Parks DD-897, Parrott DD-917

DESRON 45
Waldron DD-739, Harlan R. Dickson DD-747, Laffey DD-751, Meredith DD-753, Harry F. Bauer DD-765, Harry F. Hubbard DD-773, Alfred A. Cunningham DD-775, Lowry DD- 787

CORTRON 15
Reid DEG-5, Hartley DEG-12, Forrestal DEG-19, Silverstein DEG-29, Evans DE-708, Van Voorhis DE-713, Crowley DE-726, John R. Perry DE-735

CORTRON 18
Cooke DEG-22, Cuthbertson DEG-26, Bauer DE-710, Itrich DE-720, Schofield DE-725, Sederstrom DE-729, Charles Berry DE-736, Forsyth DE-742

SUBRON 9
Zelena riba SS-357, Capitaine SS-343, Cusk SS-354, Lionfish SS-305, Manta SS-306, Aspro SS-316, Tiru SS-421, Icefish SS-373, Springer SS-419, Sabalo SS-308, Roncador SS-309, Mero SS-384

SUBRON 11
Marlin SSN-542, Snapper SSN-543, Robalo SSN-558, Megalodon SSN-559, Siren SSN-560, Viperfish SSN-561, Coelacanth SSN-562, Hippocampus SSN-563

SUBRON 13
Siva boja SSGN-495, Growler SSGN-496, Gar SSGN-497, Goldring SSGN-498, Halibut SSGN-503, Tuna SSGN-504, Trubpetfish SSGN-556, Skuša SSGN-557

FIBRON 1
Republika BBHA-2
Bataan LPH-5
Plymouth LPD-2
Brusni kamen LSD-27, Ermitaž LSD-32, Monticello LSD-33
Nathanael Greene LPA-250, Jebediah Huntington LPA-262
Jarac LKA-57, Algol LKA-54, Electra LKA-4, Vaga LKA-12, Tulare LKA-97
Okrug Talbot LST-1253, okrug Tallahatchie LST-1254, okrug De Soto LST-1283, okrug Wahkiakum LST-1308, okrug Waldo LST-1309, okrug Washoe LST-1311

6 brodova borbenih trgovina klase Mars
Mars AFS-1, Saturn AFS-2, Jupiter AFS-3, Neptun AFS-4, Merkur AFS-5, Venera AFS-6

4 Brodovi brze borbene potpore klase kapuljača
Napa AOE-1, Rainier AOE-2, Greylock AOE-3, Elbert AOE-4

30 ulja za nadopunu klase Suamico
Suamico AO-69, Tallulah AO-80, Pecos AO-85, Cache AO-87, Millicoma AO-93, Saranac AO-94, Saugatuck AO-95, Schuylkill AO-96, Cossatot AO-103, Chepachet AO-104, Cowanesque AO-106, Escambia AO-109, Kennebago AO-110, Cahaba AO-111, Mascoma AO-112, Ocklawaha AO-113, Pamanset AO-114, Ponaganset AO-115, Sebec AO-116, Tomahawk AO-117, Pasig AO-118, Abatan AO-119, Soubarissen AO-120, Anacostia AO-121, Caney AO-122, Tamalpais AO-123, Cohocton AO-124, Concho AO-125, Conecuh AO-126, Contoocook AO-127

6 uljari za nadopunu flote klase Neosho
Neosho AO-163, Mississinewa AO-164, Hassayampa AO-165, Kawishiwi AO-166, Truckee AO-167, Pounchatoul AO-168

4 uljari za nadopunu flote klase Maumee
Maumee AO-169, Shoshone AO-170, Washoe AO-171, Alamosa AO-172

10 brodova za teške popravke klase Vulcan
Vulcan AR-5, Ajax AR-6, Hector AR-7, Jason AR-8, Delta AR-9, Briareus AR-10, Alcor AR-11, Rigel AR-12, Amphion AR-13, Cadmus AR-14

6 Bolnički brodovi klase Haven
Haven AH-12, Svetište AH-13, Utjeha AH-14, Milosrđe AH-15, Udobnost AH-16, Mirnoća AH-17

30 flotnih tegljača klase Apache
Apache ATF-67, Arapaho ATF-68, Bannock ATF-77, Carib ATF-78, Chilula ATF-79, Cherokee ATF-66, Chickasaw ATF-80, Chippewa ATF-69, Choctaw ATF-70, Cree ATF-81, Hekawi ATF-93, Hopi ATF-71, Kiowa ATF-72, Lipan ATF-82, Mataco ATF-83, Menominee ATF-73, Moreno ATF-84, Narrangansett ATF-91, Nauset ATF-92, Navajo AT-64, Pawnee ATF-74, Pinto ATF-85, Seminole ATF-65, Seneca ATF-86, Sioux ATF-75, Tawasa ATF-88, Tekesta ATF-90, Ute ATF-76, Yuma ATF-89, Zuni ATF-87

12 Natječaji za podmornice
Hunley AS-31, Nizozemska AS-32
Aegir AS-23, Apollo AS-24, Anthedon AS-25
Nereus AS-17, Proteus AS-18, Orion AS-19, Otus AS-20
Fulton AS-11, Sperry AS-12, Bushnell AS-15

18 Natječaji za uništavanje
Yellowstone AD-25, Grand Island AD-26, Isle Royale AD-27, Tidewater AD-28, Bryce Canyon AD-29, Great Lakes AD-30, Canopus AD-31, Arrowhead AD-32
Arcadia AD-22, Everglades AD-23, Frontier AD-24
Hamul AD-20, Markab AD-21
Dixie AD-14, Prairie AD-15, Piedmont AD-16, Sierra AD-17, Yosemite AD-18

3 Nosača zmajeva
Draco CD-1, Tarasque CD-2, Fafnir CD-3

6 Natječaji hidroaviona
Currituck AV-7, Norton Sound AV-11, Pine Island AV-12, Salisbury Sound AV-13
Curtiss AV-20, Albermarle AV-20

16 radarskih brodova klase Guardian
Guardian AGR-1, Lookout AGR-2, Skywatcher AGR-3, Searcher AGR-4, Scanner AGR-5, Locator AGR-6, Picket AGR-7, Interceptor AGR-8, Investigator AGR-9, Outpost AGR-10, Zaštitnik AGR-11, Vigil AGR-12, Interdictor AGR-13, Tumač AGR-14, Prekidač AGR-15, Stražar AGR-16

UDT-11: Pomorska amfibijska baza Coronado
UDT-12: Pomorska amfibijska baza Coronado
UDT-21: Pomorska amfibijska baza Little Creek
UDT-22: Pomorska amfibijska baza Little Creek

Tim SEAL prvi: Pomorska amfibijska baza Coronado
Tim SEAL drugi: Pomorska amfibijska baza Little Creek

Atlantska flota
Amfibijska građevinska bojna dva

NMCB 1
NMCB 3
NMCB 6
NMCB 7
NMCB 10
NMCB 12
NMCB 15
NMCB 16
NMCB 23
NMCB 25
NMCB 32
NMCB 40
NMCB 43
NMCB 44
NMCB 50
NMCB 51

Pacifička flota
Amfibijska građevinska bojna jedan

NMCB 2
NMCB 4
NMCB 5
NMCB 8
NMCB 9
NMCB 11
NMCB 18
NMCB 20
NMCB 24
NMCB 26
NMCB 29
NMCB 36
NMCB 42
NMCB 48
NMCB 49
NMCH 52

1038 križara F-8
786 F-4 Fantomi
132 F-7 pikado na moru
129 F-6 Skylanceri

1126 A-4 Skyhawks
524 A-6 Uljezi
326 A-5 Vigilantes
124 A-3 Skywarriors

52 E-2 Hawkeyes
102 E-1 tragači

110 Trgovac C-1
128 C-136 Tradewinds

127 P-1 Merkatori
672 P-2 Neptun
312 P-3 Orions
123 P-5 Marlins
250 P-6 Seamaster
89 P-7 Podmaster

254 pume TF-9
427 T-2 Buckeyes

127 CH-37 Gospodari mora
280 SH-2 Seasprites
364 UH-34 morski konji
376 Kaman Rotodynes
529 SH-3 Morski kraljevi

4 nuklearna nebodera klase Manhattan
USS Manhattan ZGSN-17
USS New England ZGSN-18
USS Shenandoah ZGSN-19
USS Rappahannock ZGSN-20

9 nebodera klase Canaan
USS Canaan ZGS-8
USS Libanon ZGS-9
USS Fremont ZGS-10
USS Menomonee ZGS-11
USS Hamlin ZGS-12
USS Wabash ZGS-13
USS Susquehanna ZGS-14
USS Rio Grande ZGS-15
USS Blackstone ZGS-16

7 Klamath klase Skyships
USS Klamath ZGS-1
USS Potomac ZGS-2
USS Nantucket ZGS-3
USS Canonicus ZGS-4
USS Keokuk ZGS-5
USS Pocahontas ZGS-6
USS Mohican ZGS-7

3 Goodyear tip S-2 nuklearni zračni brodovi opće namjene/ASW
ZUSGN-177
ZUSGN-178
ZUSGN-179

16 Goodyear tip S-1 zračni brodovi opće namjene
ZUG-161
ZUG-162
ZUG-163
ZUG-164
ZUG-165
ZUG-166
ZUG-167
ZUG-168
ZUG-169
ZUG-170
ZUG-171
ZUG-172
ZUG-173
ZUG-174
ZUG-175
ZUG-176

24 protupodmornička zračna plovila Goodyear tipa R-4
ZSG-137
ZSG-138
ZSG-139
ZSG-140
ZSG-141
ZSG-142
ZSG-143
ZSG-144
ZSG-145
ZSG-146
ZSG-147
ZSG-148
ZSG-149
ZSG-150
ZSG-151
ZSG-152
ZSG-153
ZSG-154
ZSG-155
ZSG-156
ZSG-157
ZSG-158
ZSG-159
ZSG-160

36 patrolni zračni brodovi Goodyear tipa R-2
ZPG-110
ZPG-112
ZPG-113
ZPG-114
ZPG-115
ZPG-116
ZPG-117
ZPG-118
ZPG-119
ZPG-120
ZPG-121
ZPG-122
ZPG-123
ZPG-124
ZPG-125
ZPG-126
ZPG-127
ZPG-128
ZPG-129
ZPG-130
ZPG-131
ZPG-132
ZPG-133
ZPG-134
ZPG-135
ZPG-136


127 merkatora P-1 (6 eskadrila):
VP-46 Sivi vitezovi (NAS Corpus Christi)
VP-63 Albatross (NAS Mayport)
VP-85 Harpies (NAS Guantanamo)
VP-107 Nevoljni zmajevi (NAS Barbers Point)
VP-133 Dodos (NAS Waller, Trinidad)
VP-145 Ocean Kings (NAS Oakland)

736 P-2 Neptuna (42 eskadrile):
VP-4 Mršavi zmajevi (NAS Oceana)
VP-6 nedjeljni letači (NAS Keflavik, Island)
Osvajači VP-8 (NAS Argentia, Newfoundland)
VP-9 Zlatni sokolovi (NAS Jacksonville)
VP-10 Crveni kopljanici (NAS Gloriana, Azurni otoci)
VP-13 Fortune's Fools (NAS Corpus Christi)
Zmijski ugrizi VP-14 (NAS Pensacola)
VP-17 Bijele munje (NAS Oceana)
VP-19 Eagle Knights (NAS Mayport)
VP-22 Plave guske (NAS Atsugi, Japan)
VP-24 Batmen (NAS Key West)
VP-25 buldozi (NAS Oceana)
VP-28 Havajski ratnici (NAS Barbers Point)
VP-29 Steel Raptors (NAS Lakehurst)
VP-31 Crne munje (NAS Sv. Petar)
VP-32 Moćni pljačkaši (NAS Sjeverni otok)
VP-35 Purple Wyverns (NAS Glynco)
Strugači VP-36 (NAS Barbers Point)
VP-40 Fighting Marlins (NAS Tillamook)
VP-42 Morski demoni (NAS Anacostia)
VP-44 Zlatni pelikani (NAS Midway)
VP-47 Leteći Minotauri (NAS Gloriana, Azurni otoci)
Boomers VP-48 (NAS Lakehurst)
VP-52 slani psi (NAS Anchorage, Aljaska)
VP-54 Zulus (NAS Oceana)
VP-55 Bloodhounds (NAS Rota, Španjolska)
VP-56 Howlin 'Wolves (NAS Bermudi)
VP-58 Nor'easters (NAS Cubi Point, Filipini)
VP-60 Battlebirds (NAS Sigonella, Italija)
VP-61 Royal Rogues (NAS Chatham)
Široke strijele VP-62 (NAS Bermudi)
VP-64 Condors (NAS Brunswick)
VP-68 Jackalopes (NAS Sigonella, Italija)
Totemi VP-69 (NAS Whidbey Island)
Srebrni patuljci VP-70 (NAS Montauk)
VP-72 Roughnecks (NAS Lakehurst)
VP-73 Bellicose Gators (NAS Lemoore)
VP-74 Pink Panthers (NAS Patuxent River)
VP-76 Big Brothers (NAS Quonset Point)
Patroli VP-80 (NAS Souda Bay, Kreta)
VP-84 Čelični pijetlovi (NAS Lakehurst)
VP-87 Big Red (NAS Roosevelt Roads, Porto Rico)

312 P-3 Oriona (20 eskadrila)
Borci za slobodu VP-1 (NAS Gloriana, Azurni otoci)
VP-2 nebeski valjci (NAS Bermudi)
VP-5 Mad Foxes (NAS Lakehurst)
VP-8 Tigercats (NAS Keflavik, Island)
VP-12 Ledeni gusari (NAS Cubi Point, Filipini)
VP-13 Pustinjska postolja (NAS Roosevelt Roads, Porto Rico)
VP-20 zvijeri (NAS Hsinchu, Tajvan)
VP-23 Sea Hawks (NAS Rota, Španjolska)
VP-27 Ironfists (NAS Pelelieu)
VP-30 Pro's Nest (NAS Oceana)
VP-33 Leteći očnjaci (NAS Futenma, Okinawa)
Kozmički štakori VP-34 (NAS Rodman, Panama)
VP-41 Lucky Stars (NAS Oceana)
VP-45 Pelicans (NAS Mayport)
Djetlić VP-49 (NAS Oceana)
VP-50 Blue Dragons (NAS Agana, Guam)

123 P5 Marlins (6 eskadrila):
Leteći fantomi VP-18 (NAS Fordov otok)
VP-26 Dumbos (NAS Bermudi)
VP-67 Old Buzzards (NAS Cubi Point, Filipini)
VP-88 Crawfishers (NAS Exuma, Bahami)
VP-122 Željezni jastozi (NAS Wake)
VP-147 Fleet Hawks (NAS Midway)

250 P-6 Seamaster (18 eskadrila):
VP-3 Leteći morski pas (NAS Oceana)
VP-7 Black Falcons (NAS Whidbey Island)
VP-11 ponosni Pegaz (NAS Brunswick)
VP-15 Bijele vrane (NAS Oakland)
Ratni orlovi VP-16 (NAS Keflavik, Island)
VP-21 Black Jacks (NAS Patuxent River)
VP-38 Munje (NAS Cubi Point, Filipini)
VP-57 Devilfish (NAS Lakehurst)
VP-59 Crveni buzdovan (NAS Oceana)
VP-63 Blue Raiders (NAS Sigonella, Italija)
VP-66 visoke kape (NAS Barbers Point)
Privatnici VP-71 (NAS Pensacola)
VP-75 Pied Pipers (NAS Barbers Point)
VP-82 Midnight Mariners (NAS Jacksonville)
VP-95 Minutemen (NAS Tijelovo)
VP-113 Vrišteće vjetarice (NAS Agana, Guam)
VP-119 Ludi majmuni (NAS Rota, Španjolska)
VP-125 Rolling Thunder (NAS Whidbey Island)

89 Podmasteri P7 (6 eskadrila):
VP-39 Sea Wraiths (NAS Fordov otok)
VP-53 Rocs (NAS Argentia, Newfoundland)
VP-103 Martlets (NAS Whidbey Island)
VP-104 Wolverators (NAS Jacksonville)
VP-115 Leteće kornjače (NAS Kodiak, Aljaska)
VP-139 Vee Bees (NAS Keflavik, Island)

128 trgovačkih vjetrova C-136 (5 eskadrila)
VC-140 Taskmasters (NAS Whidbey Island)
VC-150 Capital Skyliners (NAS Barbers Point)
VC-152 hodočasnici (NAS Oceana)
VC-153 Duty Cats (NAS Jacksonville)
VC-154 Longhaulers (NAS Cubi Point, Filipini)

129 F-6 Skylancera (4 eskadrile)
VF (AW) -1 borbene bitke (NAS Lemoore)
VF (AW) -2 bebe katrana (NAS Whidbey Island)
VF (AW) -3 Ball the Jack (NAS Oceana)
VF (AW) -4 Gandy plesačice (NAS Mayport)

132 F-7 pikado na moru (6 eskadrila)
VF (S) -1 Stari vjernici
VF (S) -2 Cracklin 'Kraken
VF (S) -3 željezne čizme
VF (S) -4 Fourrunners
VF (S) -5 Eskimi
VF (S) -6 Agropelteri

254 puma TF-9 (8 eskadrila)
VT-1 strijelci (NAS Meridian)
VT-2 Doerbirds (NAS Corpus Christi)
VT-5 Bobcats (NAS Pensacola)
VT-7 orlići (NAS Glynco)
VT-12 Skyhogs (NAS Meridian)
VT-18 Sawbacks (NAS Corpus Christi)
VT-20 Mohikanci (NAS Glynco)
VT-23 Beagles (NAS Pensacola)

427 T-2 Buckeyes (16 eskadrila)
VT-3 Crveni vitezovi (NAS Kingsville)
VT-4 Warbucks (NAS Meridian)
Strijelci VT-6 (NAS Whiting Field)
VT-8 nagužvani pingvini (NAS Glynco)
VT-9 Steeleyes (NAS Kingsville)
VT-10 Usamljeni vukovi (NAS Whiting Field)
VT-11 Borbene žabe (NAS Pensacola)
VT-13 krijesnice (NAS Chase Field)
VT-14 Trailblazers (NAS Pensacola)
VT-15 pješčane oluje (NAS Whiting Field)
VT-16 Wendigo (NAS Chase Field)
VT-17 Stronghearts (NAS Chase Field)
VT-19 Bushwhackers (NAS Corpus Christi)
VT-21 Longhorns (NAS Meridian)
Raketari VT-22 (NAS Glynco)
VT-24 Splintercats (NAS Kingsville)

CVW-1 Enterprise
VF-41 Crni asovi: 12 F-8 Crusader III
VF-103 Jolly Rogers: 12 F-8 Crusader III
VF-92 Srebrni kraljevi: 12 F-4 Phantom II
VF-157 Usamljeni vukovi: 12 F-4 Phantom II
VA-27 Kraljevski buzdovani: 16 A-6 uljeza
VA-75 Sunday Punchers: 24 A-4 Skyhawksa
VAH-25 Grimizni čekići: 12 A-5 Vigilantes
VAH-2 Royal Rampants: 4 A-3 Skywarriora
VAW-115 Liberty Bells: 4 E-2 Hawkeyes
VAQ-129 Vikinzi: 4 krilca EA-6
VFP-239 Sky Eyes: 4 RA-3 Skywarriora
VSU-46 Spartanci: 8 Kaman Rotodynes

CVW-2 neovisnost
VF-1 Wolfpack: 12 F-8 Crusader III
VF-71 Wailin 'Banshees: 12 F-8 Crusader III
VF-171 Nebeski asovi: 12 F-4 Phantom II
VF-94 Moćni Shrikes: 12 F-4 Phantom II
VA-87 Zlatni ratnici: 16 uljeza A-6
VA-52 viteški jahači: 24 A-4 Skyhawksa
VAH-19 Trgovci smrću: 12 budnika A-5
VAH-6 Fleurs: 4 A-3 Skywarriora
VAW-173 Norsemen: 4 E-2 Hawkeyes
VAQ-135 Crni gavrani: 4 krilca EA-6
VFP-228 Peeping Toms: 4 RA-3 Skywarriora
VSU-44 Ratni zapovjednici: 8 Kaman Rotodynes

CVW-3 Sjedinjene Američke Države
VF-101 Grim Reaper: 12 F-8 Crusader III
VF-256 Vrišteći orlovi: 12 F-8 Crusader III
VF-21 Samostalci: 12 F-4 Phantom II
VF-177 Grubi jahači: 12 F-4 Phantom II
VA-64 Warhammers: 16 A-6 uljeza
VA-99 Zračni baruni: 24 A-4 Skyhawksa
Jahači VAH-28 Wrath: 12 A-5 Vigilantes
VAH-5 Savage sinovi: 4 A-3 Skywarriora
VAW-244 Stormbreakers: 4 E-2 Hawkeyes
VAQ-170 Grizliji: 4 EA-6 provlera
VFP-63 Oči flote: 4 RA-3 Skywarriora
VSU-55 Trozupci: 8 Kaman Rotodynes

CVW-4 Neustrašiv
VF-5 Shooting Stars: 12 F-8 Crusader III
VF-24 Borbeni odmetnici: 12 F-8 Crusader III
VF-86 Vagabunds: 12 F-4 Phantom II
VF-178 Leteći hrabri: 12 F-4 Phantom II
Klanovi VA-46: 16 A-6 uljeza
VA-55 torpcati: 24 A-4 Skyhawksa
VAH-22 Speartips: 12 A-5 Vigilantes
VAH-10 Nadmoćnici: 4 A-3 Skywarriora
VAW-89 Foo-Dogs: 4 E-2 Hawkeyes
VAQ-148 Noćni govornici: 4 krilca EA-6
VFP-227 Hawkeyes: 4 RA-3 Skywarriora
VSU-43 velemajstori: 8 Kaman Rotodynes

CVW-5 Iwo Jima
VF-53 Željezni anđeli: 12 F-8 Crusader III
VF-109 Knighthawks: 12 F-8 Crusader III
VF-240 Krvnici: 12 F-4 Phantom II
VA-35 Crne pantere: 12 uljeza A-6
Va-156 Otoci za udaranje: 24 A-4 Skyhawksa
VAH-23 Thunderbirds: 12 A-5 Vigilantes
VAW-123 Vijakovi: 4 E-2 sonde
VAQ-133 Leteći čarobnjaci: 4 lovca EA-6
VSU-47 Raptors: 4 Kaman Rotodynes

CVW-6 Ranger
VF-10 Victory: 12 F-8 Crusader IIIs
Bumerangi VF-62: 12 F-8 Crusader III
Punjači VF-161: 12 F-4 Phantom II
VF-189 Sundancers: 12 F-4 Phantom II
VA-146 Plavi dijamanti: 16 uljeza A-6
VA-192 Zlatni zmajevi: 24 A-4 Skyhawksa
VAH-14 Bijesni bizon: 12 budnika A-5
Zaštitnici VAH-12: 4 A-3 Skywarriora
VAW-126 Nulli Secondus: 4 E-2 Hawkeyes
Svjećice VAQ-160: 4 EA-6 provlera
Borbene fotografije VFP-17: 4 RA-3 Skywarriora
VSU-62 Smilin 'Crocodiles: 8 Kaman Rotodynes

Koraljno more CVW-7
VF-82 Cikloni: 12 F-8 Crusader III
VF-100 centurioni: 12 križara F-8 III
Gladijatori VF-106: 12 F-4 Phantom II
VA-196 Thundercats: 12 A-6 uljeza
VA-235 Skylanceri: 24 A-4 Skyhawksa
VAH-30 Crne kandže: 12 budnika A-5
Berači pamuka VAW-88: 4 sonde E-2
VAQ-188 Crni labudovi: 4 krilca EA-6
VSU-50 močvarne lisice: 4 Kaman Rotodynes

Sazviježđe CVW-8
Šest strijelaca VF-6: 12 F-8 Crusader III
VF-49 Osvetnici: 12 F-8 Crusader III
Topnici VF-183: 12 F-4 Phantom II
VF-200 Zlatne zvijezde: 12 F-4 Phantom II
VA-195 Dambusteri: 16 A-6 uljeza
VA-231 Royal Blues: 24 A-4 Skyhawksa
VAH-15 Sambos: 12 budnika A-5
VAH-7 Mirotvorci flote: 4 A-3 Skywarriora
VAW-91 Divlje guske: 4 E-2 Hawkeyes
VAQ-142 Grim Watchdogs: 4 lovca EA-6
VFP-273 Razbijači oblaka: 4 RA-3 Skywarriora
VSU-54 Golden Gators: 8 Kaman Rotodynes

CVW-9 New Orleans
VF-20 Roarin 'Bulls: 12 F-8 Crusader III
VF-73 Jesters: 12 F-8 Crusader III
VF-108 Divlje mačke: 12 F-4 Phantom II
VA-204 riječni čegrtaljci: 12 uljeza A-6
VA-237 Zlatni uljezi: 24 A-4 Skyhawksa
VAH-27 Ravagers: 12 A-5 Vigilantes
VAW-78 Fightin 'Escargot: 4 E-2 Hawkeyes
VAQ-141 Shadowhawks: 4 EA-6 prowlera
VSU-63 Harpuni: 4 Kaman Rotodynes

CVW-10 Tripoli
VF-28 Borbene emisije: 12 F-8 Crusader III
VF-26 Špiljski medvjedi: 12 F-8 Crusader III
VF-162 Privatnici: 12 F-4 Phantom II
VA-97 Warhawks: 12 uljeza A-6
VA-182 Željezni kitovi: 24 A-4 Skyhawksa
VAH-17 Teškaši: 12 A-5 Vigilantes
VAW-112 Rane ptice: 4 E-2 Hawkeyes
VAQ-166 Električni konjanici: 4 EA-6 provlera
VSU-40 Čarobnjaci: 4 Kaman Rotodynes

CVW-11 Okinawa
VF-30 mjenjači: 12 F-8 Crusader III
VF-96 Borbeni sokolovi: 12 F-8 Crusader III
VF-107 Leteći orlovi: 12 F-4 Phantom II
VA-83 Rampagers: 12 A-6 uljeza
VA-153 Muhe s plavim repom: 24 A-4 Skyhawksa
VAH-21 Roadrunners: 12 A-5 Vigilantes
VAW-243 Nagradna igra: 4 E-2 Hawkeyes
VAQ-193 Džokeji: 4 lovca EA-6
VSU-59 Leteće deve: 4 Kaman Rotodynes

CVW-12 Valley Forge
VF-66 Waldomen: 12 F-8 Crusader III
VF-229 Gorke ptice: 12 F-4 Phantom II
VA-205 Green Falcons: 24 A-4 Skyhawksa
VAW-114 Hormel Hawgs: 4 x E-1 tragači
VAQ-168 Barbars: 4 EA-6 Prowlers
HS-22 morski vitezovi: 4 SH-3 morska kralja

CVW-13 Guadalcanal
VF-102 Diamondbacks: 12 F-8 Crusader III
VF-111 Suncowners: 12 F-8 Crusader III
VF-74 Leteće sjekire: 12 F-4 Phantom II
VA-36 Blockbusteri: 12 A-6 uljeza
VA-152 Prijateljske utakmice: 24 A-4 Skyhawksa
Brodski mačevi VAH-20: 12 Budnih osoba A-5
VAW-125 Tigertails: 4 E-2 Hawkeyes
VAQ-138 Žute jakne: 4 krilca EA-6
VSU-53 Hellions: 4 Kaman Rotodynes

CVW-14 Filipinsko more
VF-61 Gay Blades: 12 F-8 Crusader IIIs
VF-127 Grubi napadači: 12 F-4 Phantom II
VA-174 Hellrazori: 24 A-4 Skyhawksa
VAW-272 Smrtne kokoši: 4 x E-1 tragači
VAQ-159 Skymasters: 4 krilca EA-6
Paketi HS-10: 4 morska kralja SH-3

CVSW-29 Essex
VA-34 Blue Blasters: 12 x A-4 Skyhawk
VS-20 Medeni jazavci: 12 x S-2 Tracker
VS-33 Vijci: 12 x S-2 Tracker
VAW-113 Crni orlovi: 4 x E-1 tragači
Noćne gaćice HS-5: 12 x SH-3 Sea King

CVSW-32 Ticonderoga
VA-37 Ragin Bulls: 12 x A-4 Skyhawk
VS-29 Dragonfires: 12 x S-2 Tracker
VS-40 Zvečarke: 12 x S-2 Tracker
VAW-167 Gators: 4 x E-1 tragači
HS-16 velike vage: 12 x SH-3 morski kralj

CVSW-33 Bokser
VA-115 Orlovi: 12 x A-4 Skyhawk
Izviđači VS-24: 12 x S-2 Tracker
VS-37 Sawbucks: 12 x S-2 Tracker
Ludi VAW-207: 4 x tragači E-1
HS-8 osmerac: 12 x SH-3 Sea King

CVSW-35 Jezero Champlain
VA-45 Fish Hawks: 12 x A-4 Skyhawk
VS-27 Pelicans: 12 x S-2 Tracker
VS-23 Crne mačke: 12 x S-2 Tracker
Sivi jastrebovi VAW-120: 4 x E-1 tragači
HS-7 Dusty Dogs: 12 x SH-3 Morski kraljevi

Atlantsko krilo nosača
VA-176 Gromovi: 24 A-4 Skyhawksa
VA-206 Iron Men: 12 uljeza A-6
VAQ-139 Cougars: 4 lovca EA-6
VAQ-263 Morski čekići: 4 lovca EA-6
VAW-253 Wolverines: 4 x E-1 tragači
VS-28 Kockari: 12 x S-2 Tracker
VS-41 Shamrocks: 12 x S-2 Tracker
VF-224 Lavlje Srce: 12 F-8 Crusader III
VF-225 Paladini: 12 F-8 Crusader III
VF-247 Bodlje: 12 F-4 Phantom II
VF-264 Nemesis: 12 F-4 Phantom II

Zamjenske eskadrile flote Atlantic
VA-185 Nighthawks: 24 A-4 Skyhawksa
VA-230 Crni dijamanti: 12 uljeza A-6
VA-277 Grimizna grmljavina: 12 A-6 uljeza
Škrlatne kandže VA-280: 24 A-4 Skyhawksa
VAH-33 Ubique: 12 budnica A-5
Sjekire VAQ-150: 4 krilca EA-6
VAQ-181 Wyverns: 4 krilca EA-6
VAW-261 Vodeni prekidači: 4 x E-1 tragači
VS-32 Maulers: 12 x S-2 Tracker
VS-43 Outriders: 12 x S-2 Tracker
VF-246 Samostalci: 12 F-8 Crusader III
VF-255 Tough Kitties: 12 F-4 Phantom II
VF-249 Srčani stimulatori: 12 F-8 Crusader III
VF-275 Autocesta: 12 F-4 Phantom II
HS-21 Blackjacks: 12 SH-3 morskih kraljeva
HS-34 Greencheckers: 12 SH-3 morskih kraljeva
VSU-57 Lešinari: 12 Kaman Rotodynes
VSU-60 Bobcats: 12 Kaman Rotodynes

Eskadrile helikoptera Atlantske flote:
Anđeli flote HS-2: 24 morska kralja SH-3
HS-6 Indijanci: 24 x SH-3 Morski kralj
HS-9 trozupci: 24 SH-3 morska kralja
Zlatni sokolovi HS-12: 24 morska kralja SH-3
HS-24 Yankees: 24 x SH-3 Sea King
HS-27 haskiji: 24 SH-3 morska kralja
Zmajevi kitovi HS-28: 24 x SH-3 morski kraljevi
HS-29 Fire Hawks: 24 x SH-3 Sea King

Ukrcane eskadrile prijevoznika Atlantske flote
VRC-50 Foo psi: 16 C-2 hrta
Nomadi VRC-60: 16 hrtova C-2

CVW-15 Langley
VF-2 Lovci na glave: 12 F-8 Crusader III
VF-29 Odmetnici: 12 F-8 Crusader III
VF-154 Crni vitezovi: 12 F-4 Phantom II
VF-254 Džokeri: 12 F-4 Phantom II
VA-113 Stingers: 16 A-6 uljeza
VA-175 Đavolji diplomati: 24 A-4 Skyhawksa
Šišmiši VAH-13: 12 budnika A-5
VAH-1 Tigrovi: 4 A-3 Skywarriora
VAW-116 Kraljevi Sunca: 4 E-2 Hawkeyes
VAQ-222 Bigfoots: 4 EA-6 prowlera
Svjetski rekorderi VFP-7: 4 RA-3 Skywarriora
VSU-52 Sabrehawks: 8 Kaman Rotodynes

CVW-16 Saratoga
VF-14 Tophatters: 12 F-8 Crusader III
VF-23 Sky Tigers: 12 F-8 Crusader III
VF-219 Blue Nemesis: 12 F-4 Phantom II
VF-234 Žuti vragovi: 12 F-4 Phantom II
VA-72 Blue Hawks: 16 uljeza A-6
VA-93 Blue Blazers: 24 A-4 Skyhawksa
VAH-24 dugačke vezice: 12 budnica A-5
VAH-3 Morski zmajevi: 4 A-3 Skywarriora
VAW-124 medvjedi asovi: 4 E-2 sokole
VAQ-128 Borbeni Phoenix: 4 EA-6 prowlera
VFP-233 Red Flash: 4 RA-3 Skywarriora
VSU-56 Husari: 8 Kaman Rotodynes

CVW-17 Amerika
VF-11 Crveni riperi: 12 F-8 Crusader III
VF-32 Mačevaoci: 12 F-8 križara III
VF-110 Vjetrila: 12 F-4 Phantom II
VF-151 Vigilantes: 12 F-4 Phantom II
VA-56 prvaci: 12 A-6 uljeza
VA-163 Sveci: 24 A-4 Skyhawksa
VAH-31 Skysharks: 12 A-5 Vigilantes
VAH-9 Hoot Owls: 4 A-3 Skywarriora
Žabe bikova VAW-70: 4 Hawkeyes E-2
VAQ-209 Star Warriors: 4 EA-6 Prowlera
VFP-269 Skywatchers: 4 RA-3 Skywarriora
VSU-58 Crne udovice: 8 Kaman Rotodynes

CVW-18 Princeton
Riper VF-4: 12 F-8 Crusader III
VF-179 Čelične mačke: 12 F-8 Crusader III
VF-215 Borbene paklene mačke: 12 F-4 Phantom II
VF-220 Noćne kape: 12 F-4 Phantom II
VA-25 Šaka flote: 16 A-6 uljeza
VA-42 Zeleni pješaci: 24 A-4 Skyhawksa
VAH-18 Jake lukove: 12 A-5 Vigilantes
VAH-11 Checkertails: 4 A-3 Skywarriora
VAW-79 Noćni vukovi: 4 E-2 Hawkeyes
VAQ-134 Garudas: 4 krilca EA-6
VFP-276 Olujni šetači: 4 RA-3 Skywarriora
VSU-45 Jaguari: 8 Kaman Rotodynes

CVW-19 Oriskany
VF-191 Leteći mačići: 12 F-8 Crusader III
VF-221 Vipers: 12 F-4 Phantom II
VA-12 Ubangis: 24 A-4 Skyhawksa
VAW-121 Blue Tails: 4 x E-1 tragači
VAQ-130 Zappers: 4 krilca EA-6
HS-17 Neptunovi napadači: 4 morska kralja SH-3

CVW-20 Midway
VF-13 Crne mačke: 12 F-8 Crusader III
VF-33 Tarsiers: 12 F-8 Crusader III
VF-186 Prekretnice: 12 F-4 Phantom II
VA-149 Skeeters: 12 A-6 uljeza
VA-44 Stršljeni: 24 A-4 Skyhawksa
VAH-16 bijele oštrice: 12 budnika A-5
VAW-117 Wallbangers: 4 E-2 Hawkeyes
VAQ-140 Domoljubi: 4 krilca EA-6
VSU-51 Wolfpack: 4 Kaman Rotodynesa

CVW-21 Bonhomme Richard
VF-143 Kingpins: 12 F-8 Crusader III
VF-194 Crvene munje: 12 F-4 Phantom II
VA-210 Black Hawks: 24 A-4 Skyhawksa
VAW-90 samostreli: 4 x E-1 tragači
Povratne informacije VAQ-158: 4 provala EA-6
Smaragdni vitezovi HS-19: 4 morska kralja SH-3

CVW-22 Jezero Erie
Topovi VF-105: 12 F-8 Crusader III
VF-201 Lovci: 12 F-4 Phantom II
VA-144 Seawolves: 24 A-4 Skyhawksa
Čelične čeljusti VAW-119: 4 x tragači E-1
VAQ-137 Tokovi: 4 krilca EA-6
Gorgone HS-33: 4 morska kralja SH-3

CVW-23 Lexington
VF-31 Tomcatters: 12 F-8 Crusader III
VF-98 Bočni vetrovi: 12 F-8 Crusader III
VF-198 Borbeni psi: 12 F-4 Phantom II
VF-236 Bakrene glave: 12 F-4 Phantom II
VA-145 Šuškači: 16 A-6 uljeza
VA-22 Borba protiv crvenih pijetlova: 24 A-4 Skyhawksa
VAH-32 Vatrogasci: 12 budnika A-5
VAH-4 Fourrunners: 4 A-3 Skywarriora
VAW-241 Putnici: 4 E-2 Hawkeyes
VAQ-132 Škorpioni: 4 krilca EA-6
VFP-271 Kiklop: 4 RA-3 Skywarriora
VSU-42 Seahawksi: 8 Kaman Rotodynes

CVW-24 Franklin D. Roosevelt
VF-19 Vulkani: 12 F-8 Crusader III
VF-81 Sunliners: 12 F-8 Crusader III
VF-199 Manticores: 12 F-4 Phantom II
VA-85 Jutarnje zvijezde: 12 A-6 uljeza
VA-164 Ghostwings: 24 A-4 Skyhawksa
VAH-26 Bijesni anđeli: 12 budnika A-5
VAW-251 Mirmidon: 4 E-2 Hawkeyes
Rukavice VAQ-136: 4 vijaka EA-6
VSU-48 ponosni ratnici: 4 Kaman Rotodynes

CVW-25 Kitty Hawk
Topnici VF-3: 12 F-8 Crusader III
VF-50 Kauboji: 12 F-8 Crusader III
VF-184 Griffins: 12 F-4 Phantom II
VF-211 Šah-matice: 12 F-4 Phantom II
VA-15 Valions: 16 A-6 uljeza
VA-165 Boomers: 24 A-4 Skyhawksa
Predznaci VAH-29: 12 budnika A-5
Vatrogasci VAH-8: 4 Skywarriora A-3
VAW-245 Ironsides: 4 E-2 Hawkeyes
VAQ-218 Komarci: 4 lovca EA-6
VFP-231 Fotomasteri: 4 RA-3 Skywarriora
Bojne mačke VSU-49: 8 Kaman Rotodynes

Odmazda CVW-26
VF-104 Flyin 'Lions: 12 F-8 Crusader III
VF-203 Mavericks: 12 F-4 Phantom II
VA-212 Rampant Raiders: 24 A-4 Skyhawksa
VAW-122 Hummer Gators: 4 x E-1 tragači
Lanceri VAQ-131: 4 lovca EA-6
Jastrebovi HS-26: 4 morska kralja SH-3

CVW-27 kruna
VF-213 Crni lavovi: 12 F-8 Crusader III
VF-202 Pregrijavanja: 12 F-4 Phantom II
VA-215 Sove sove: 24 A-4 Skyhawksa
VAW-242 Leteća riba: 4 x E-1 tragači
VAQ-217 vatrogasci: 4 lovca EA-6
Nosači topova HS-11: 4 morska kralja SH-3

CVW-28 Port Royal
Srebrne lisice VF-18: 12 F-8 Crusader III
VF-187 Dugi mačevi: 12 F-4 Phantom II
VA-209 Žute jakne: 24 A-4 Skyhawksa
VAW-77 geniji: 4 x E-1 tragači
VAQ-143 Cobre: ​​4 EA-6 Prowlers
Zlatni čuvari HS-1: 4 morska kralja SH-3

CVSW-30 Bennington
VA-172 Plavi vijci: 12 x A-4 Skyhawk
VS-30 Dijamantne rezačice: 12 x S-2 Tracker
VS-42 Blue Bandits: 12 x S-2 Tracker
Sive beretke VAW-118: 4 x tragači E-1
HS-3 Merlins: 12 x SH-3 morski kraljevi

CVSW-31 Leyte
VA-84 Night Hecklers: 12 x A-4 Skyhawk
VS-25 Vodolovci: 12 x S-2 Tracker
VS-36 Sivi vukovi: 12 x S-2 Tracker
VAW-248 zlatni ženci: 4 x E-1 tragači
Zamjenski znakovi HS-23: 12 x SH-3 morski kraljevi

CVSW-34 Kearsarge
VA-76 Duhovi: 12 x A-4 Skyhawk
VS-22 Vidars: 12 x S-2 Tracker
VS-34 Ponosni tigrovi: 12 x S-2 Tracker
VAW-197 Zlatni medvjedi: 4 x E-1 tragači
Otočki vitezovi HS-25: 12 x SH-3 morski kraljevi

CVSW-36 Randolph
Leteći topovi VA-155: 12 x A-4 Skyhawk
VS-21 Fighting Redtails: 12 x S-2 Tracker
VS-38 Crveni Griffins: 12 x S-2 Tracker
VAW-169 Stormbirds: 4 x E-1 tragači
HS-4 napadači: 12 x SH-3 morski kralj

Krilo Pacific Reserve Carrier Wing
VA-147 Argonauti: 24 A-4 Skyhawksa
VA-180 Blackbirds: 12 A-6 Intruders
Trojanci VAQ-190: 4 krilca EA-6
VAQ-265 Paragoni: 4 EA-6 krilca
VAW-268 Reavers: 4 x E-1 tragači
VS-35 Boomerangers: 12 x S-2 Trackeri
VS-39 Hoot Owls: 12 x S-2 tragači
VF-226 Polecats: 12 F-8 Crusader IIIs
VF-250 Sluggers: 12 F-8 Crusader III
VF-266 Vindicators: 12 F-4 Phantom II
VF-279 Kovitlaci: 12 F-4 Phantom II

Zamjenske eskadrile flote Pacific
VAQ-259 Death Hawks: 4 EA-6 prowlera
VAQ-262 Crne kose: 4 krilca EA-6
VA-95 Nepozvani: 24 A-4 Skyhawksa
VA-112 Broncos: 24 A-4 Skyhawksa
VA-274 Šaptač Smrt: 12 A-6 uljeza
Jahači bikova VA-278: 12 uljeza A-6
Profesionalci VAH-34: 12 budnika A-5
VAW-270 Iron Maidens: 4 x E-1 tragači
VS-26 Lucky Tigers: 12 x S-2 tragači
VS-31 visoki valjci: 12 x S-2 tragači
VF-257 Bijela munja: 12 F-8 Crusader III
VF-258 Men-O-War: 12 F-4 Phantom II
VF-260 Nosači: 12 F-4 Phantom II
VF-267 Harlekini: 12 F-8 križar III
Pod-sjeckalice HS-13: 12 morskih kraljeva SH-3
HS-32 bodlje: 12 SH-3 morskih kraljeva
Zračni vukovi VSU-41: 12 Kaman Rotodynes
VSU-61 Zlatni leopardi: 12 Kaman Rotodynes

Eskadrile helikoptera Pacifičke flote:
Tvrdi punjači HS-14: 24 x SH-3 Sea Kings
HS-15 crni pastuvi: 24 x SH-3 morski kraljevi
Majstori zadataka HS-18: 24 morska kralja SH-3
Red-vukovi HS-20: 24 morska kralja SH-3

Skakavci HS-30: 24 x SH-3 Sea King
Ronilački dupini HS-31: 24 morska kralja SH-3
HS-35 borbene papige: 24 SH-3 morska kralja
Upaljači HS-36: 24 x SH-3 Sea Kings

Ukrcane eskadrile nosača pacifičke flote
Pružatelji VRC-30: 16 C-2 hrta
Sirove kože VRC-40: 16 hrtova C-2


Rezerva mornarice SAD -a: 819 brodova, 3287 zrakoplova, 879.432 osoblja

4 nosača aviona
4 laka nosača zrakoplova
36 pratitelja (22 zaljeva za početak, 14 Casablanca)
39 kruzera (23 Cleveland, 5 Atlanta, 6 Troy, 5 Baltimore)
132 razarača (108 Fletcher, 24 Gleaves)
146 pratilaca razarača (68 Rudderow, 40 Edsall, 38 topova)
74 podmornice (74 Balao)
382 Amfibijski ratni brodovi (262 LST, 68 Haskell LPA, 52 LKA)

Životopis: Antietam CV-26, Chancellorsville CV-27, Shangri-La CV-29, Tarawa CV-31

CVL: Belleau Wood CVL-39, San Jacinto CVL-45, Wake Island CVL-47, Pelelieu CVL-48

CVE: Commencement Bay, Block Island, Gilbert Islands, Cape Gloucester, Salerno Bay, Vella Gulf, Rendova, Badoeng Strait, Sicily, Palau, Tinian, Bastogne, Lingayen, Mindoro, Point Cruz, Savo Island, Cape St. George, Espiritu Santo , Biak, Makin Island, Choiseul, Palawan Solomons, Lisabon, Cape Esperance, Bougainville, Hollandia, Tulagi, Thetis Bay, Anzio, Wake Island, Marcus Island, Truk, Corregidor, Morotai, Nauru

CA: Helena CA-86, Toledo CA-87, Charlotte CA-118, Jackson CA-119, Scranton CA-120

CL: Columbia CL-68, Denver CL-70, Amsterdam CL-71, Santa Fe CL-72, Tallahassee CL-73, Birmingham CL-74, Pasadena CL-76, Topeka CL-79, San Bernadino CL-97, Dayton CL-99, Wilkes Barre CL-103, Portsmouth CL-104, Duluth CL-105, Tallahassee CL-106, Corpus Christi CL-107, San Jose CL-108, Lansing CL-128, Atena CL-129, Syracuse CL- 130, Alexandria CL-131, Tacoma CL-133, Madison CL-134, Orlando CL-135

Reno CL-62, Flint CL-63, Tucson CL-64, Spokane CL-65, Fresno CL-66

Troy CL-109, Huron CL-110, Chattanooga CL-111, Buffalo CL-112, El Paso CL-113, Montpelier CL-114

DD: Gleaves, Eberle, Plunkett, Kearney, Grayson, Ludlow, Swanson, Ellyson, Macomb, Fitch, Lansdowne, McCalla, Mervine, Quick, Carmick, McCook, Frankford, Jeffers, Baldwin, Cowie, Doran, Earle, Gheradi, Shubrick

Fletcher, Radford, Jenkins, La Vallette, Chevalier, Waller, Strong, Bache, Guest, Fullam, Hutchins, Pringle, Stanley, Leutze, Renshaw, Eaton, Foote, Terry, Wadsworth, Ammen, Mullany, Trathen, Heermann, Owen, The Sullivans, Steven Potter, Tingey, Boyd, Cowell, David W. Taylor, Laws, Smalley, Wren, Claxton, Charles Ausburne, Harrison, John Rodgers, Sproston, Conner, Halligan, Harraden, Bell, Howarth, Hart, Metcalf, Abbot, Erben, Sigourney, Albert W. Grant, Cogswell, Bearss, John Hood, Colahan, Dashiell, Bullard, Bennion, Richard P. Leahy, Clarence K. Bronson, Healy, Lewis Hancock, Marshall, McNair, Porterfield, Stockham, Wedderburn, Picking , Halsey Powell, Uhlmann, Remey, Norman Scott, Mertz, Cassin Young, Irwin, Preston, Charrette, Rooks, Gregory, Monssen, Jarvis, Irwin, Mertz, Remey, Picking, McGowan, Hunt, Gatling, Dortch, Cotten, Chauncey, Bryant, Colahan, Heywood L. Edwards, Van Valkenburgh, Knapp, Stembel, Braine, Wiley, Killen, Izard, Burns, Bell, Haraden, Sproston, Murray, Dyson, Aulick, Smalley

DE:
Gaynier, Curtis W. Howard, John J. Van Burne, Willard Keith, Paul G. Baker, Damon Cummings, Milton Lewis, George M. Campbell, Russell M. Cox, Clarence L. Evans, Riddle, Samuel L. Miles, Swearer , Wingfield, Cates, Cronin, Herzog, Marts, Reybold, Pennewill, Eldridge, Slater, Ebert, Garfield Thomas, Wesson, Thornhill, Gandy, Burrows, Rinehart, Gustafson, O'Neill, Eisner, Stern, Bangust, Waterman, Bostwick, Hemminger, barune

Edsall, Hurst, Camp, Forster, Thomas J. Gary, Pilsbury, Pope, Joyce, Flaherty, Frederick C. Davis, Hammann, Douglas L. Howard, J.R.Y. Blakely, Fessenden, Fiske, Huse, Inch, Blair, Brough, Neunzer, Poole, Peterson, Sturtevant, Moore, Keith, Tomich, J.Richard Ward, Ottersletter, Marchand, Sellstrom, Harverson, Leopold, Newell, Falgout, Lowe, O’Reilly, Koiner, Calcaterra, Cockerill, Holder

Rudderow, Day, Chaffee, Hodges, Riley, Leslie L.B. Knox, McNulty, Metivier, George A. Johnson, Charles J. Kimmel, Daniel A. Joy, Lough, Thomas F. Nickel, Peiffer, Tinsman, DeLong, Coates, Eugene E. Elmore, Holt, Jobb, Parle, Crosley, Cread , Ruchamkin, Kirwin, Kinzer, Register, Brock, John Q. Roberts, William M. Hobby, Ray K. Edwards, Arthur L. Bristol, Ringness, Knudson, Rednour, Tollberg, William J. Pattison, Myers, Walter B. Cobb , Earle B. Hall, Harry L. Corl, Belet, Julius A. Raven, Walsh, Hunter Marshall, Earheart, Walter S. Gorka, Rogers Blood, Joseph M. Auman, Kline, Raymon W. Herndon, Scribner, Alex Diachenko, Horace A. Bass, Wantuck, Bray, Gosselin, Begor, Cavallaro, Donald W. Wolf, Cook, Walter X. Young, Balduck, Burdo, Weiss, Carpellotti, Don O. Woods, Beverly W. Reid

SS: Balao, Billfish, Bowfin, Cabrilla, Crevalle, Devilfish, Lancetfish, Tilefish, Batfish, Archerfish, Baya, Becuna, Bergall, Besugo, Caiman, Puhač, Charr, Chub, Brill, Bugara, Odbojnik, Cabezon, Dentroda, Carbo Entemedor, Chivo, Chopper, Clamagore, Cochino, kaplar, Cubera, Halfbeak, jegulja, Espada, čeljust, Garlopa, Garrupa, Goldring, Guavina, Guitarro, Hammerhead, Hardhead, Hawkbill, Jallao, Kete, Loggerhead, Mapiro, Pensilver, Pampanito, Pilotfish, Pintado, Pipefish, Pomfret, Sterlet, Queenfish, Redfish, Sea Devil, Spikefish, Sea Owl, Sea Lovac, Sea Robin, Sennet, Piper, Threadfin, Spadefish, Stickleback, Turbot, Escolar, Whitefish, Seafang, Aspidochelone, Fierasfer, Krijesnica

LPA: Mecklenburg, McLennan, Maricopa, Medera, Luzerne, Iredell, Hempstead, Harnett, Glynn, Dane, Bexar, Bronx, Bottineau, Bollinger, Sevier, San Sabra, Saint Croix, Rockwall, Rockingham, Rockbridge, Renville, Rawlins, Bingham, Randall, Pitt, Pickaway, Noble, New Kent, Neshoba, Navarro, Mountrail, Montrose, Telfair, Tazewell, Mifflin, Sibley, Sherburne, Sarasota, Meriwether, Menifee, Menard, Marathon, Magoffin, McCracken, Lubbowe, Logan, Legan , Sanborn, Rutland, Pondera, Pickens, Olmstead, Oconto, Lavaca, Lauderdale, Lander, Kingsbury, Kershaw, Karnes, Jerauld, Hyde, Grimes, Granville, Gosper, Gallapin, Gage, Freestone

LKA: Alcyone, Albireo, Alnilam, Alphard, Alcor, Formalhaut, Denebola, Procyon, Acamar, Aladfar, Aldulfin, Aludra, Ascella, Capella, Dalim, Elgafar, Gacrux, Hamal, Kuma, Lesath, Markeb, Mizar, Regor, Sched Sheratan, Tegmine Centaurus, Cefej, Thuban, Achernar, Alshain, Arnab, Chara, Diphda, Sheliak, Theenim Birgit, Corvus, Lumen, Mellena, Ostara, Pamina, Renate, Roxane, Sarita, Scania, Selinur, Sidonia, Sirona, Tabora, Troilus, Turandot



Komentari:

  1. Buchanan

    luda sam za njima!

  2. Kateb

    Make mistakes. I am able to prove it. Write to me in PM, discuss it.

  3. Antton

    class 10 points

  4. Eadweald

    Čestitam vam, izvrsna mi je misao posjetila

  5. Orvil

    I congratulate, it seems to me this is the excellent idea



Napišite poruku